Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
30ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 30 C
  Erdoğan: Güneydoğu'da 3'ten fazla çocuk lazım

  Erdoğan: Güneydoğu'da 3'ten fazla çocuk lazım

  Erdoğan: "Açık konuşayım yıllar önce kısırlaştırma hareketleri yapıldı. Güneydoğu şartlarında 3'ten fazla çocuk lazım"
  • 20.01.2013 - 22:57
  Erdoğan: Güneydoğu'da 3'ten fazla çocuk lazım

  Erdoğan: Güneydoğu da 3 ten fazla çocuk lazım #1

  Gaziantep'te AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer'in oğlu Sinan Uzer ve Ayşe Nakıpoğlu'nun nikah törenine katılan Başbakan Erdoğan, genç çiftten 'Güneydoğu şartlarına' göre 3'ten daha fazla çocuk yapmalarını istedi.

  ERDOĞAN: BU ÜLKEDE KISIRLAŞTIRMA YAPTILAR

  Erdoğan: Güneydoğu da 3 ten fazla çocuk lazım #2

  "AÇIK KONUŞAYIM KISIRLAŞTIRMA YAPTILAR"

  Türkiye'de yıllar önce doğum kontrolü yaptırıldığına dikkat çeken Başbakan Erdoğan, "Yıllar önce hatırlayın bu ülkede doğum kontrolü yaptılar. Farkında olmadan ilaçlarla vesaire biraz açık konuşacağım, bu toplulukta kısırlaştırma hareketi yaptılar. Çünkü bu milleti böylece daraltmak, küçültmek istediler"dedi.

  GÜNEYDOĞU ŞARTLARINDA 3'TEN FAZLA LAZIM

  Başbakan Erdoğan genç çifte hitaben, "Evlilik uzun bir yolculuk. İyi günler var, kötü günler var. İyi günlerde mutluluğu birlikte paylaşacaksınız. Ama kötü günlerde de sabırla bunu mutluluğa dönüştüreceksiniz. Biliyorsunuz benim her zaman bir nasihatim var. Orada bir yanlışlık yok değil mi aranızda bunu görüştünüz. Bir aksilik yok. Ahmet bey, 'Herkese 3 diyorum. Bizim ki Güneydoğu şartlarına göre olması lazım' diyor. Sayın Nakiboğlu da diyor ki bizim bir kitapçığımız var. Orada sizin en az 3 tavsiyeniz var. Ahmet bey de Güneydoğu şartlarına göre deyince 3'ün daha da tırmanması gerekiyor. İnşallah siz bu hassasiyetimizi zaten biliyorsunuz. Hele hele böyle nitelikli ailelerimizin bu konudaki hassasiyeti milletimizin, ülkemizin geleceği için çok büyük önem arzediyor" diye konuştu.

  BİR ÇOCUK İFLAS, İKİ ÇOCUK YERİNDE PATİNAJDIR

  Türkiye'de yıllar önce doğum kontrolü yapıldığını kaydeden Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

  "Bakınız şu anda dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer alan iki önemli ülke var. Birisi Çin, diğeri Hindistan'dır. Bunların kişi başına milli geliri aslında çok çok kötüdür. Fakat toplam nüfusta durum çok farklıdır. Onun için insana endeksli olarak dünyanın ilk 5'i arasında bu iki ülke şu anda yer alıyor. Yoksa belli bir kaymak takımının dışında her iki ülke de sefilleri yaşıyor. Onu da söyleyeyim."

  Görüş Bildir