Petrol
83.85
-1.20%
Euro
17.6844
-0.03%
Dolar
18.4888
0.22%
Altın
964.9
-0.10%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
349.488
-6.74%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Erdoğan ile Esad'ı benzeten Kılıçdaroğlu'na cevap

  Erdoğan ile Esad'ı benzeten Kılıçdaroğlu'na cevap

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Brüksel'de..
  • 15.05.2013 - 18:07

  Erdoğan ile Esad ı benzeten Kılıçdaroğlu na cevap #1

  Kemal Kılıçdaroğlu ile Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ortak bir basın toplantısı düzenledi. Swoboda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında kendisine yönelik sorular bitince, bir kısmına Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Sosyalist Grup toplantısına geri döndü.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN-ESAD KARŞILAŞTIRMASI

  İpler de burada koptu. Bu sırada soruları cevaplandırmaya devam eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Reyhanlı'da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. İstiyorsa gitsin Reyhanlı'da yurttaşlara sorsun. Hatay'da sorsun, Kırıkhan'da sorsun, Samandağ'da sorsun, İskenderun'da sorsun. O masum insanların ne günahı vardı- Kalkmış CHP'yi suçluyor, 'CHP, Esed rejimini destekliyor'. Hiçbir zaman baskıcı hiçbir rejimi desteklemedik. Tıpkı AK Parti hükümetini desteklemediğimiz gibi."  Esad ile Erdoğan'ın "baskıcı" olduklarını ve aralarında "ton farkı" bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ne fark var aralarında demokrasi açısından" diye sordu.

  "ERDOĞAN İLE ESAD KIYASLANAMAZ"

  Swoboda daha sonra yaptığı açıklamada ise, Erdoğan'ı Esad'la kıyaslayan herhangi bir açıklamanın sadece yanlış anlama olduğunu vurgulayarak, "Politikaları meşru olarak eleştirilse de Erdoğan, Suriye halkına yönelik savaş ve teröre devam eden Esed'le kıyaslanamaz" ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir