Euro
15.2066
-0.53%
Dolar
13.6184
0.21%
Altın
786.2810
-1.05%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
502.116
-4.61%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Erdoğan Kut'ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu

  Erdoğan Kut'ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100.yıl kutlamalarında konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 29.04.2016 - 21:05

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #1

  Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılında Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'ndaki kutlama töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:

  "GAZİ VE ŞEHİTLERE RAHMET DİLİYORUM"

  "Gazi olan şehit olan tüm askerlerimizi rahmetle anıyorum. Şair diyor ya "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır." Anadolu evlatları vatanın her karışını kanıyla yoğurdu. Terörle mücadelede şehit olan tüm askerlerimize rahmet, gazileremize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm medeniyetlerin gözbebeği Anadolu'yu bunca yıldır muhafaza edebilmemizin gerisinde büyük bir millet vardır. Millet olarak temsil ettiğimiz bu geniş algının arkasındakileri çok iyi idrak etmek zorundayız.

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #2

  Erdoğan Kut'ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu

  "TARİHİ 1919'DAN SONRA BAŞLATAN ANLAYIŞI KABUL ETMİYORUM"

  Ders kitaplarındaki tarih anlayışında miletimizin, medeniyetimizin, neredeyse 1919 yılından sonra başlatan bir anlayışı kabul etmiyorum. Bizim ordumuz sadece muazzaf ordu değildir. Bir de mobil ordumuz vardır bu da milletimizdir. Kurtuluş savaşı bir milletin ayağa kalkışı ve şahlanışıdır. Böyle bir milletin tarihindeki zengillikleri anlatmaya değil kitaplar, kütüphaneler bile yetmez.

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #3

  "KENDİ TARİHİMİZİ GÖMMEYE ÇALIŞMIŞIZ"

  Biz ne yapmışız, kendi tarihimizi gömmeye çalışmışız. Kut'ül Amare Zafere bunun en çarpıcı örneğidir. Bizim okullarda okutulan tarih kitaplarında Çanakkale Savaşı biraz işlenir. Ama bunun dışındaki olaylar görmezden gelinmiştir. Biz resmi tarihimizi yıllarca İngilizlerin istediği şekilde düzenlemişiz. Tarihimizi yeni nesillere anlatmakta eksikliğimiz olduğunu kabul ediyorum. Kültür alanında istediğimiz gelişmeyi maalesef sağlayamadık. Şimdiki hükümet bu açığı kapatacaktır"

  Kut'ül Amare sancağı Erdoğan'a verildi VİDEO

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #4

  ERDOĞAN'A 6. ORDU'NUN SANCAĞI VERİLDİ

  Osmanlı kuvvetleriyle İngiliz ve müttefiklerinin kuvvetleri arasında 100 yıl önce yaşanan Kut’ül Amare Zaferi için görkemli bir anma programı düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen anma programında verilen mesaj ve ortaya konulan oyun, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kut Valisi Malik Halef ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal oyuncularla birlikte sahneye çıktı. Zaferi kazanan 6. Ordu'nun sancağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildi.

  Kut'ül Amâre Zaferi'nin 100. Yıl Kutlaması VİDEO

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #5

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #6

  Erdoğan Kut ül Amare Zaferi kutlamalarında konuştu #7


  Görüş Bildir