Petrol
84.59
-0.52%
Euro
17.7716
-0.40%
Dolar
18.4346
0.11%
Altın
972.36
-0.08%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
351.065
-0.80%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Erdoğan: Nedense böyle şeyleri kendimize yakıştıramıyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü resepsiyonunda Amerika'nın keşfiyle ilgili açıklamalarına da yer verdi.
  • 24.11.2014 - 22:58
  Erdoğan: Nedense böyle şeyleri kendimize yakıştıramıyoruz

  Erdoğan: Nedense böyle şeyleri kendimize yakıştıramıyoruz #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen öğretmenler ve kendi öğretmenlerinin katıldığı bir resepsiyon verdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki resepsiyonda Erdoğan, öğretmenlerin rol model olduğunu kaydederek, öğretmenlerin önemine değindi.

  Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutlayan Erdoğan; "3 kişinin elini öpeceksiniz; babanın, annenin, öğretmenin. Sizden özel bir ricam var, öğrencilerimize özgüven aşılamanız" dedi.

  "NEDENSE KENDİMİZE BÖYLE ŞEYLERİ YAKIŞTIRAMIYORUZ"

  Erdoğan, Amerika kıtasını Müslümanların keşfettiğine ilişkin sözlerini hatırlatarak şöyle devam etti:

  "Bugün beni ziyaret eden bir hocamız, bir ay içinde bir akademisyenin bir kitap yayınlayacağını söyledi. Hocamız, 'sizin yaptığınız açıklama dünyada tartışılıyor' dedi. Malum yaptığım Kristof Kolomb meselesi. Bunun Müslümanlar tarafından oraya ulaşıldığı meselesini, birçok tabi kitaplar. Biz bunu kaynak olarak Prof. Fuat Sezgin hocamızın kaynağından alarak söylemiştik. Aslında bu alanda daha nice kitaplar yazılmış, var. Bu akademisyen arkadaşımız da daha derli toplu bir eseri ortaya koyacak. Bunların içerisinde Çinli olup Müslüman olan akademisyenler de var. Daha farklı olanlar da var. Fakat biz nedense kendimize böyle şeyleri yakıştıramıyoruz... Bir İbni Sina'yı, Farabi'yi, Mevlana'yı konuşmak bize zor geliyor. Bizim de fizikte, matematikte olduğumuzun gerçekleri değil mi? Bunları öğrencilerimize anlatacağız ki onlar da geleceğe 'biz de yaparız' anlayışıyla yüreyecek. Bunların mimari siz değerli hocalarımız olacak."


  Görüş Bildir