Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.111
-1.82%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Erdoğan seçim sonrası ilk kez konuşacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez kamuoyu karşısına çıkacak...
  • 09.06.2015 - 11:36
  Erdoğan seçim sonrası ilk kez konuşacak

  Erdoğan seçim sonrası ilk kez konuşacak #1

  Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) bu yıl 4. kez Türkiye’de eğitimini tamamlamış uluslararası öğrencilerin mezuniyet törenini gerçekleştiriyor.

  ERDOĞAN SEÇİMDEN SONRA İLK KEZ KONUŞACAK

  Ankara’da düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak. Erdoğan’ın konuşma yapacağı mezuniyet töreninde uluslararası öğrenciler tarafından 100. yıl anısına Çanakkale Türküsü de seslendirilecek.

  ETKİNLİK PERŞEMBE GÜNÜ

  Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın düzenlediği 4.Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni 11 Haziran 2015 günü saat 11.00’de Ankara ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ve Ankara’daki büyükelçiler ile birlikte 4 binin üzerinde davetli katılacak.

  Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan törende 1000’i Türkiye burslusu, 3 bini ise kendi imkanlarıyla Türkiye’de eğitim gören toplam 4 bin uluslararası öğrenci mezun olacak. Törende Türkiye burslusu olan öğrencilerden oluşan müzik korosunun konseri ve uluslararası öğrencilerin şiir dinletileri ile birlikte iki kısa tanıtım filmi gösterilecek. Bu yılki programda uluslararası öğrencilerin seslendirdiği “Çanakkale Türküsü” filmi ve ayrıca Hasan Aycın’ın Karikatür ve Uluslararası Öğrenciler Akademisi öğrencilerinin eserlerinden oluşan bir sergi de yer alacak.

  Törende, en başarılı 20 Türkiye burslusu uluslararası öğrenci ve en başarılı 23 Uluslararası Öğrenciler Akademisi mezununa birer tablet bilgisayar hediye edilecek. Ayrıca programda kura ile belirlenecek olan 10 öğrenciye tablet bilgisayar verilecek.

  Bugüne kadar Türkiye’den mezun olan 56 bin uluslararası öğrenci sayısı, bu yıl eklenecek yeni mezunlarla birlikte 60 bine ulaşacak. Türkiye’de halen eğitim hayatına devam eden 15 bini Türkiye burslusu, toplam 70 bin uluslararası öğrenci bulunuyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir