Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.530
0.37%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Erdoğan: Terör örgütüne destek vermemiz söz konusu değil

  New York’taki Dış İlişkiler Konseyi’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  • 23.09.2014 - 14:26
  Erdoğan: Terör örgütüne destek vermemiz söz konusu değil

  Erdoğan: Terör örgütüne destek vermemiz söz konusu değil #1

  BM 69. Genel Kurulu’na katılmak için bulunduğu New York’taki temasları kapsamında düşünce kuruluşu Dış İlişkiler Konseyi’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK VERMEMİZ ASLA SÖZ KONUSU OLAMAZ"

  Bir süredir belli bazı çevrelerin Türkiye’yi, terörle yan yana göstermeye yönelik gayretleri olduğunu gözlemlediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Özellikle ABD’deki bazı medya kuruluşlarının ve bazı STK’ların, tamamen asılsız yayınlarla tamamen mesnetsiz iftiralarla planlı şekilde Türkiye’yi hedef aldıklarına şahit oluyoruz. Özellikle IŞİD konusunda, Türkiye, bazı medya kuruluşları tarafından son derece haksız ve art niyetli haberlere konu ediliyor. Uzun yıllardır terörle mücadele eden, terör sebebiyle ağır bedeller ödeyen, terörle mücadelesinde de yalnız bırakılmış bir ülke olarak, hiçbir terör örgütüne destek vermemiz asla söz konusu değildir."

  “TÜRKİYE’NİN ULUSLARARASI İTİBARINA YAPILAN SALDIRILAR BİZİ ETKİLEMEZ”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD’le petrol ticareti yapıldığı iddialarına ilişkin olarak da, "IŞİD’le petrol ticareti yaptığımız iddiası tamamen asılsızdır ve gerek Enerji Bakanımız, gerek Başbakan ve gerekse şahsım tarafından bu iddia müteaddit defalar yalanlanmıştır. IŞİD militanlarının Türkiye’de tedavi edildiği, militanlara müsamaha gösterildiği, aynı şekilde tamamen asılsız bir iddiadır. Türkiye’nin Musul Başkonsolosu, ailesi ve çalışanlar, cumartesi günü yapılan operasyonla serbest kalıncaya kadar tam 100 gün IŞİD’in elinde tutuldu. Türkiye, durumun hassasiyeti nedeniyle öncelikle oradaki vatandaşlarının can güvenliğini hesaba katarak, son derece dikkatli hareket etti, son derece hassas açıklamalar yapıldı. Türkiye’nin bu hassasiyeti, ne yazık ki belli bazı malum çevreler tarafından saptırılıyor. Sistemli bir şekilde, Türkiye’nin uluslararası itibarına, özellikle de Türkiye ekonomisine yönelik bir algı operasyonu ve saldırı yapılmak isteniyor. Biz bunlardan asla etkilenmeyiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir