Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5381
0.01%
Dolar
16.8062
-0.12%
Altın
977.11
-0.07%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
340.598
4.76%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Erdoğan'dan Zaman'a operasyon yorumu

  Erdoğan'dan Zaman'a operasyon yorumu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemaat'e yönelik operasyonda Zaman ve STV'deki gözaltılar sonrası ilk kez konuştu: Mesele basın özgürlüğü değil..
  • 15.12.2014 - 15:05

  Erdoğan dan Zaman a operasyon yorumu #1

  Kocaeli'de TÜPRAŞ tesislerinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'nin açıklamalarını eleştirdi. Dünkü operasyon sonrası Türkiye'ye eleştiri yönelten Avrupalı yöneticilere tepki gösteren Erdoğan, operasyon yapılan gazetecilerle ilgili olarak da "Mesele basın özgürlüğü değil" dedi.

  HAŞHAŞİLERİ TEMİZLEYECEĞİZ

  Buradaki konuşmasının ardından TÜBİTAK'ta da bir konuşma yapan Erdoğan kimi zaman sinirlendi, masaya yumruğunu vurarak konuştu: Yargıdan da  TÜBİTAK'tan da Haşhaşileri temizleyeceğiz..

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haşhaşileri temizleyeceğiz İZLE

  Erdoğan Şunları söyledi:

  ''KENDİ AKLINIZI KENDİNİZE SAKLAYIN"

  "Dün bağımsız savcılar tarafından başlatılan soruşturma sonrasında Avrupa Birliği çıkıyor, hemen açıklama yapıyor. 50 yıldır Türkiye'yi Avrupa Birliği kapısında bekletip, operasyon yapıldığı anda sessizliğini bozdu. Kendi aklınızı kendinize saklayın. Bizim Avrupa Birliği'ne girme gibi bir derdimiz yok, biz kendi bağımızı kendimiz keseriz.

  "BASIN ÖZGÜRLÜĞÜYLE ALAKASI YOK"

  Atılacak olan her adım hukuk içinde olacak, karar da inşallah hukuk içerisinde olacak. Hakim ve savcılarımızın korkutulmasına fırsat vermeyiz. Yapılanın yanına kaldığı Türkiye eskide kaldı. Basın özgürlüğü diyorlar, alakası yok. Olay basın özgürlüğü meselesi değildir."

  Erdoğan'dan Zaman'a operasyon yorumu İZLE  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir