Erol Büyükburç evinde ölü bulundu

Erol Büyükburç evinde ölü bulundu

İhbar üzerine Erol Büyükburç'un Beşiktaş Bebek Yokuşu'ndaki evine giden polis ve sağlık ekipleri, 79 yaşındaki Büyükburç'un hayatını kaybettiğini belirledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sanatçının evindeki incelemeleri sürüyor.

ÖLÜM NEDENİ OTOPSİNİN ARDINDAN BELLİ OLACAK

Büyükburç'un kesin ölüm nedeninin, incelemelerin ve Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacağı bildirildi. Büyükburç'ta herhangi bir darp ve yaralanma izi bulunmadığı belirtildi. Erol Büyükburç'un kalp ve şeker rahatsızlığı olduğu öğrenildi.

Erol Büyükburç evinde ölü bulundu

SANATÇI SON PROVASINI DÜN YAPTI

Büyükburç ile çalışan müzisyen Ahmet Pekmezcioğlu Kadıköy'deki stüdyolarında dün 12.00-18.00 saatleri arasında yarın Bursa'da verecekleri konserin provasını yaptıklarını söyledi.

"DÜN AKŞAM HİÇBİR ŞEYİ YOKTU"

Pekmezcioğlu, "Dün gayet iyiydi, hiçbir şeyi yoktu. Hatta o kadar iyiydi ki şarkılarını söylerken oynuyordu. Yarın öğle saatlerinde Bursa'ya konsere gidecektik. Açıkçası çok zor. Allah rahmet eylesin" dedi.

Erol Büyükburç evinde ölü bulundu

Erol Büyükburç evinde ölü bulundu

Sanatçı Büyükburç'un provada Dean Martin, Sinatra gibi birçok ünlü isminin söylediği "Sway" başlıklı şarkıyı seslendirdiğini belirten Pekmezcioğlu, şarkıyı Türkiye'de ilk okuyan kişinin Ajda Pekkan olduğunu kaydetti.

Ahmet Pekmezcioğlu, "Sway" adlı eseri Meksikalı Pablo Beltran Ruiz'in 1953'te bestelediği mambo tarzındaki parça olan "Quien Sera"nın İngilizce versiyonu olduğunu aktardı.

Erol Büyükburç evinde ölü bulundu İZLE

Erol Büyükburç - Manolya 1971 İZLE