Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.567
0.23%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Erol Çetin'in abisi ve polis konuştu

  Erol Çetin'in abisi ve polis konuştu

  Köprüden atlayan Erol Çetin'i intihara teşvikle suçlanan iki kadını yakalatan müzakereci polisin ifadesi ortaya çıktı.
  • 10.03.2016 - 08:18

  Erol Çetin in abisi ve polis konuştu #1

  İntihar için Boğaz Köprüsü’ne çıkan Erol Çetin’e ‘atla’ dedikleri için ‘intihara teşvik’ suçundan gözaltına alınan iki kadın adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Müzakereci polis “atla diyen kadınları ben yakalattım” dedi

  Boğaziçi Köprüsü’nde önceki gün sabah saatlerinde köprü korkuluklarına çıkan Erol Çetin intihar etmek istedi. Olay yerine gelen müzakereci polis 45 dakika boyunca Çetin’i ikna etmek için uğraştı. Ama iddialara göre olay yerinden minibüsle geçen iki kadının ‘atla’ diye bağırması üzerine Çetin atladı.

  FOTOĞRAF: O AN

  İki kadının "atla atla" diye bağırdığı minibüs ve Erol Çetin'in atlama anı.

  Erol Çetin in abisi ve polis konuştu #2

  Müzakereci polisin yaşananları ifadesinde şöyle anlattığı öğrenildi;

  "İNTİHAR ÇÖZÜM DEĞİL BAK ÇOCUKLARIN VAR DEDİM

  “Konuşma sırasında sık sık borcu olduğunu söylüyordu ben de ‘benim de borcum var ne yapayım ben de kendi kafama mı sıkayım. İntihar çözüm değil bak çocukların var’ diye konuştum. Tam ikna olmuş köprüden inmek üzereyken o sırada köprüden geçen iki kadın bir anda, “

  TRAFİK POLİSLERİNİ ARAYIP ARACIN PLAKASINI VERDİM

  “Senin yüzünden trafikte saatlerdir bekliyoruz. Atlayacaksan atla” diye bağırarak küfür etti. Bunun üzerine Çetin, ‘atla ha’ diyerek kendisini bir anda boşluğa bıraktı. Hemen köprüdeki trafik polislerini arayarak aracın plakasını verdim. Onlar da iki kadını durdurarak gözaltına aldı.”

  EROL ÇETİN'İN ABİSİ KONUŞTU

  Hayatını kaybeden Erol Çetin’in abisi Ramazan Çetin olaydan bir gün önce kardeşiyle konuştuğunu ve bir anormallik olmadığını söyledi.

  Abi Çetin, “Ben Aydın’daydım. Erol’la 15 gün önce konuştuğumuzda hiçbir anormallik yoktu. “Abi özledim gel” dedi. Bende en kısa zamanda geleceğimi söyledim. En son Pazartesi günü yine telefonla konuştuk.

  Her şey yolundaydı. Yarın geliyorum diye haber verdim. Salı sabahı yoldayken telefonum çaldı. Yeğenim durumu haber etti.

  Kardeşime yetişemedim. Gittiğimde atlamıştı. Hiçbir zaman bir derdim var demedi. Ailesine de hiçbir şey söylememiş. Neden yaptı bilmiyoruz” dedi. ‘İkisinden de şikayetçiyiz’

  Çetin, iki kadının kardeşinin ikna edildiği sırada “atla” demesi üzerine atladığı iddiası için, “Kardeşimi polisler ikna etmiş. Ama o iki kadının sözleri onu aşağıya itti. İkisinden de şikayetçi olacağız. Kardeşimi yaktılar. Başkalarını yakmasınlar” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir