Euro
8.9375
-0.69%
Dolar
7.3436
-0.82%
Altın
437.45
-0.98%
Borsa
1.536
-0.27%
Bitcoin
235.650
-4.96%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu'nun getirilişini anlattı

  Kılıçdaroğlu'nun güvenlik nedeniyle tutulduğu evin sahibi Rahim Doruk, "Kemal Bey kalabalığın içindeydi. Polisler bana, 'Kemal Bey'in can güvenliği yok, içeri almak zorundayız.' dedi" bilgisini verdi
  • AA
  • 21.04.2019 - 19:29
  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu'nun getirilişini anlattı

  Rahim Doruk, Kılıçdaroğlu'nun güvenlik nedeniyle evine getiriliş anlarını anlattı.

  Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerden piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninin ardından evine geldiğini belirten Doruk, eve geldikten bir süre sonra dışarıdan gelen sesler nedeniyle kapıya çıktığını söyledi. Doruk, bu sırada kalabalık bir grubun evine doğru geldiğini gördüğünü aktararak, şöyle devam etti:

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu nun getirilişini anlattı #1

  "KAPIYI KİLİTLEDİLER"

  "Gelenlerin kim olduğunu görmedim. Kemal Bey kalabalığın içindeydi. İtiş kakış yaşandı. O sırada ne olduğunu anlamaya çalıştım. Oradaki polisler bana, 'Kemal Bey'in can güvenliği yok içeri almak zorundayız.' dedi. Kapıyı açmam istendi, eşim kapıyı açtı. Kalabalık grup içeri girdi. Anahtarla kapıyı kilitlediler. Evimin içerisinde, koridorda sandalyede Kemal Kılıçdaroğlu'nun oturduğunu gördüm. O an rüyada mıyım, bu durum gerçek mi diye düşündüm. Bunları gerçekten yaşıyor muyum diye düşündüm."

  Bu sırada dışarıda sloganlar atıldığını anlatan Doruk, bu kişilerin evine de zarar verdiğini söyledi.

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu'nun getirilişini anlattı VİDEO

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu nun getirilişini anlattı #2

  "PSİKOLOJİK OLARAK İYİ GÖRÜNMÜYORDU"

  Doruk, tepkilere rağmen gerekeni yaptığını ifade ederek, "Benim kapıma kim sığınırsa, benim evime kim gelmişse geri çeviremem. Müslüman'san, Allah korkusu varsa kimseyi çeviremezsin. Biz dinimizin gereğini yaptık. Kemal Bey içeri geldiğinde psikolojik olarak iyi görünmüyordu. Saçı başı dağınıktı. Kendisiyle bir müddet sonra konuştuk. Bana hayatını kurtardığımı dolaylı yollardan söyledi. Teşekkür etti. Ben de kendisine, her Türk vatandaşının, Müslüman'ın yapması gereken budur ifadesini kullandım." diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu'nun, eşinden su istediğini belirten Doruk, "Giderken ailemize çok teşekkür etti. Bizimle vedalaştı. Birkaç gün içerisinde tekrardan bize geleceğini, bana hayat borçlu olduğunu söyledi." dedi.

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu nun getirilişini anlattı #3

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu nun getirilişini anlattı #4

  Ev sahibi, Kılıçdaroğlu nun getirilişini anlattı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir