Evlat nöbetindeki anneden kızına çağrı
DHA

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 181 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 484'üncü günde de sürüyor.

Van'dan 9 yıl önce kaçırılan kızı Şeyma için gelen Nazlı Sancar'ın, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti diğer ailelerle birlikte devam ediyor.

1.5 yıldır kar, yağmur, çamur, hastalık demeden evlat nöbeti tuttuklarını ifade eden Sancar, kızına teslim olması için çağrıda bulundu.

"HDP KAPANDIĞI GÜN KANDİL DE KAPANIR"

Oğlunun 20 gün sonra vatani görevini yapmaya gideceğini söyleyen Sancar, "Kızımın elini kolunu bağlayarak zorla dağa kaçırdılar. Evladımın hasretini çekiyorum. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Selahattin Demirtaş'ın bırakılması için her zaman açıklama yapıyorlar, 'insan hakları' diyorlar. Bizim haklarımız yok mu? Buradaki bütün annelerin, babaların hakları yok mu? Biz insan değil miyiz? Bizi de görsünler artık. Bu annelerin babaların feryatlarını da duysunlar. Yeter artık, dayanacak gücümüz kalmadı. HDP kapansın. HDP kapandığı gün Kandil de kapanır. Artık anneler babalar ağlamasın.

Evlat nöbetindeki anneden kızına çağrı ViDEO

Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -1

"BENİ DUYUYORSAN ÇIK GEL"

Şeyma, kızım sen beni görüyorsan, duyuyorsan çık gel. Gel devlet güçlerimize teslim ol. Senin özgürlüğünü, senin hayatını çaldılar kızım. Sen hayırlı bir evlattın. Her zaman 'ben okuyacağım, savcı olacağım, hakim olacağım' diyordun. Orası senin yerin değil. Senin elinden kalemi alıp, silah verdiler. Seni dağlarda, mağaralarda ölüme terk ettiler. Kızım gel, devlet güçlerimize teslim ol. Kızımın yüzünü unutmuşum. Benim evimi yıktılar. Şeyma, kızım ben kapıyı kapatmışım buraya gelmişim.

"KARDEŞİNİ Mİ ÖLDÜRECEKSİN"

Artık dayanamıyorum. Senin kardeşin de 20 gün sonra askere gidecek. Onun karşısına geçip kardeşini mi öldüreceksin? Gel devlet güçlerimize teslim ol. Sonsuza kadar senin arkandayım. Gel, orası senin yerin değil kızım. Sizi kandırıyorlar, beyninizi yıkıyorlar. Teslim ol. Ceza yok, bir şey yok. İşkence yok. Sizi kandırıyorlar kızım. Sen geldiğin gün seni alıp eve götüreceğim. Sen benim canımdan bir parçasın. Annene bir telefon aç. Anne ve babalara da çağrım var. Bize destek çıksınlar. Korkmasınlar, çekinmesinler. Devlet zorla onları oraya getirmiş diyorlar. Devlet bizi getirmemiş. Biz evlatlarımızı istiyoruz. Canımızdan can almışlar. Biz evlatlarımızı istiyoruz. Canlarımızı istiyoruz. Ben Şeyma'mı istiyorum." dedi.


Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -2

Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -3

Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -4

Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -5

Evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin -6