Fahrettin Altun: 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi muhalefet partilerinden gelen çıkışlar, kamuoyunda bilgi kirliliğine neden oldu.

Muhalefet, yaptığı açıklamalarla 30 Ağustos Zafer Bayramı için yapılacak kutlamaların tamamen iptal edildiği yönünde bir algı oluşturmak istedi.

Sürece ilişkin İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama geldi.

"DEVLETİMİZİN ŞANINA YARAŞIR ŞEKİLDE..."

Altun, Twitter hesabından 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "30 Ağustos Zafer Bayramımız bu sene de devletimizin şanına yaraşır şekilde kutlanacaktır. İdeolojik saiklerle ve yersiz beklentilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların asılsız açıklamalarına itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun."

3 MADDELİK BİR AÇIKLAMA DAHA GELDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin yaptığı ikinci açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

"1) Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları gündelik ve suni tartışmaların şekillendireceği etkinlikler değildir. Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planlamalara uygun bir şekilde icra edilecektir.

2) Birileri bu ülkede yıllarca vesayet odaklarını kışkırtmak için suni rejim krizleri çıkarmaya çalıştı. Söz konusu unsurlar bunu yaparlarken daima resmî bayramları ve sembolleri manipüle ettiler. Bugün yine bu türden beyhude girişimlerle karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz.

3) Bugün, devlet milletiyle gerçek manada bütünleşmiş, vesayet odakları tasfiye olmuştur. Cuntalar ortadan kalkmış, terör kaynağında kurutulmaya başlanmış ve demokratik siyaset itibar kazanmıştır. Bütün bunlar Sayın Cumburbaşkanımızın liderliği sayesinde hayata geçmiştir."