Euro
9.8741
0.08%
Dolar
8.1848
0.07%
Altın
472.39
0.11%
Borsa
1.33
0%
Bitcoin
442.901
-2.77%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Fahrettin Altun: Aziz milletimiz, her türlü hain girişimi bertaraf edecektir

  7 Şubat MİT Krizi'nin 9'uncu yıl dönümü sebebiyle açıklama yapan Fahrettin Altun, FETÖ'nün hükümeti hedef almasına karşın milletin, hain girişimleri bertaraf ettiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 07.02.2021 - 10:21
  • Güncelleme : 07.02.2021 - 11:29
  Fahrettin Altun: Aziz milletimiz, her türlü hain girişimi bertaraf edecektir

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 7 Şubat MİT Krizi'nin 9'uncu yıl dönümü sebebiyle Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

  FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni hedef aldığını belirten Altun, MİT'in faaliyetlerini hedef almanın, ülkeyi hedef almak olduğunu dile getirdi.

  Fahrettin Altun, Türkiye'nin birçok anlamda yükselişe geçtiği dönemlerde gerçekleştirilen kumpasların asıl hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

  "HÜKÜMET HEDEF ALINMIŞTIR"

  Altun'un açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

  "Bugün, siyasi tarihimizin kayıtlarına “7 Şubat MİT Krizi” olarak düşen kumpasın 9. yıl dönümü. FETÖ, MİT müsteşarımızı ve üst düzey MİT yetkililerimizi yürütmekte oldukları asli görevlerinden dolayı yargılamaya çalışarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni hedef almıştır.

  İstihbarat kurumları devletlerin güvenlik politikalarıyla ilgili birçok gizli görevi istihbaratın kendisine has kurallarıyla ifa eder. Bu anlamda hükümetin emrinde görev icra eden MİT’in faaliyetlerini hedef almak aslında bağımsız Türkiye’yi ve devletimizi hedef almak demekti.

  Fahrettin Altun: Aziz milletimiz, her türlü hain girişimi bertaraf edecektir #1

  "KUMPASIN EN ÖNEMLİ HEDEFİ, CUMHURBAŞKANI'DIR"

  Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak uluslararası alanda hızlı bir yükselişe geçtiği, devletimizin istikametinin yalnızca Ankara’dan belirlenmeye çalışıldığı bir dönemde gerçekleşen bu kumpasın en önemli hedefi, milletimizin hizmetinde olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ta kendisidir.

  FETÖ’nün yargı içindeki örgüt elemanlarıyla başlattığı bu kumpas yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ve kararlı duruşuyla bertaraf edildi. Liderimiz, aziz milletimizden aldığı güçle, devletimizi ve milletimizi bu cendereden çıkardı.

  "MİLLETİMİZ HER TÜRLÜ HAİN GİRİŞİMİ BERTARAF EDECEKTİR"

  Cumhurbaşkanımızın yalnızca aziz milletimizle birlikte yürüttüğü kutlu mücadele, Gezi kalkışmasını, 17/25 kumpaslarını ve 15 Temmuz darbe girişimini de akamete uğratmıştır. Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bundan sonra da her türlü hain girişimi bertaraf edecektir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir