Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.462
1.77%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Fahrettin Altun: Siz bizi istemiyorsunuz diye hiçbir yere gitmeyeceğiz

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa'nın Müslümanlara yönelik düşmanlığına ilişkin sert açıklamalarda bulundu.
  • DHA
  • 25.10.2020 - 17:30
  • Güncelleme : 25.10.2020 - 17:54
  Fahrettin Altun: Siz bizi istemiyorsunuz diye hiçbir yere gitmeyeceğiz

  Cumhurbaşkanlığ İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Avrupa'nın Müslümanlar için giderek daha tehlikeli bir yere dönüştüğünü söyledi.

  Hollanda Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders'ın paylaşımına tepki gösteren Fahrettin Altun, "Saldırgan karikatürler, ayrımcılık ve cami baskınları ile bezeli 'sistematik zorbalık' bir ifade özgürlüğü meselesi değildir." ifadelerini kullandı.

  "KUTSAL DEĞERLERİMİZE, YAŞAM TARZIMIZA SALDIRIYORLAR"

  Altun, sözlerine şöyle devam etti:

  "Kendilerince Müslümanlara 'sözde entegrasyon dersi' kılıfı altında gözdağı verirken, 'Avrupa ekonomisinin çarklarını döndürebilirsiniz ama asla buraya ait olmayacaksınız' diyorlar. Bugün Avrupa popüler kültüründe Müslümanlarla ilgili gördüğümüz her şey, 1920'lerde Avrupa Yahudilerinin şeytanlaştırılmasına ürkütücü biçimde benziyor. Bazı Avrupalı liderler yalnızca kendi aralarında yaşayan Müslümanları hedef almıyor; aynı zamanda kutsal değerlerimize, kitabımıza, peygamberimize, yani bütün bir yaşam tarzımıza saldırıyorlar.

  Fahrettin Altun: Siz bizi istemiyorsunuz diye hiçbir yere gitmeyeceğiz #1

  "BİZİ İSTEMİYORSUNUZ DİYE HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİZ"

  Avrupa’nın Müslümanlara yönelik düşmanlığı ve onları tedip etme çabaları, giderek yaygınlaşan İslam, Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından ayrılamaz. Avrupalıların anlaması gereken husus şudur: Biz Müslümanlar, siz bizi istemiyorsunuz diye hiçbir yere gitmeyeceğiz. Bize hakaret ettiğinizde diğer yanağımızı dönmeyeceğiz. Kendimizi ve bize ait olan her şeyi sonuna kadar, her bedeli ödeyerek savunacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir