Fatih Dönmez: Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılması söz konusu değildir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji Kentleri Birliği 2021 yılı Olağan Meclis Toplantısı'na katıldı.

Burada önemli açıklamalar yapan Dönmez, Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılacağı iddialarına açıklık getirdi.

Toplantı 150’ye yakın üye belediye başkanının katılımıyla Denizli'de gerçekleştirildi.

"TÜRKİYE PETROLLERİ VE BOTAŞ'IN SATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Son günlerde gündeme gelen Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılacağı iddialarına açıklık getiren Bakan Dönmez, kış mevsiminin gelmesiyle enerji üzerine spekülasyonların ortaya atılmaya başladığını söyledi.

Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılacağı iddialarına yönelik enerji yönetiminde bir kriz havası oluşturulmaya çalışıldığını belirten Bakan Dönmez, "Biliyorsunuz son zamanlarda kış mevsiminin yaklaşmasıyla enerji üzerine spekülasyonlar ortaya atılmaya başlandı.

Özellikle de Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılacağına dair bazı ithamlar dillendirildi. Daha önce ifade ettik bugün burada bir kez daha tekrarlayalım; ne Türkiye Petrolleri ne de BOTAŞ’ın satılmasına yönelik herhangi bir şey söz konusu değildir." dedi.

Fatih Dönmez: Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılması söz konusu değildir

"GAZ TEDARİK SIKINTISINDAN ETKİLENMEMEK İÇİN ADIMLARIMIZI ATTIK"

Yaklaşan kış öncesi böyle mesnetsiz iddialar ortaya atılarak sanki enerji yönetiminde bir kriz varmış havası oluşturulmak istendiği uyarısında bulunan Dönmez, "Dünyadaki gaz tedarik sıkıntısının bizleri etkilememesi için adımlarımızı hızlı attık. Azerbaycan ile gaz temini için el sıkıştık.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşmesinde ilave gaz arzında herhangi bir sıkıntı olmayacağını belirtti. Yine farklı kaynaklardan  gaz temini için görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.

Fatih Dönmez: Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ın satılması söz konusu değildir