Euro
10.3746
1.05%
Dolar
8.5651
1.13%
Altın
512.64
0.87%
Borsa
1.441
-0.91%
Bitcoin
343.870
4.33%
20ºC
İstanbul
Sağanak yağış 20 C

  Fatih Erbakan'dan Filistin çağrısı: TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulmalı

  İşgalci İsrail'e karşı yaptığı açıklamalarda hareket gününün geldiğine değinen Fatih Erbakan, Filistin'deki saldırıları sonlandırma amacıyla TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulması gerektiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 11.05.2021 - 15:06
  • Güncelleme : 11.05.2021 - 15:32
  Fatih Erbakan'dan Filistin çağrısı: TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulmalı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Filistin'deki Müslümanlara ve Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırılara dair açıklamalarda bulundu.

  Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada İsrail işgali ve vahşetine dünyanın sessiz kaldığını, İslam alemi olarak sadece boş laf yerine artık fiili olarak harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

  "GÜN NAMUSUMUZA, MESCİD-İ AKSA'YA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR"

  Yeryüzündeki ilk kıble olma özelliğine dikkat çeken Erbakan, "Haremi  Şerif ve Mescidi Nebevi'den sonra üçüncü mescidimiz ve ilk kıblemiz, Mescidi Aksa yine bir  Siyonist  tecavüzle, yine bir Siyonist terörle karşı karşıyadır. Şu mübarek Ramazan ayında  Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, resmen terör estiriyor. Çok daha acı bir tablo ise Gazze’de yaşandı. İsrail’in Gazze’ye yaptığı füze saldırılarında 9’u çocuk 20 kişi şehit oldu." dedi.

  Erbakan, açıklamalarına şu sözlerle devam ett:

  "Mescid-i Aksa'ya, Filistinli Müslümanlara yönelik şiddetli saldırılar 4 gündür devam ediyor. Dünya  Siyonizmi tarafından atılan bu adım karşısında 50 seneden beri ifade ettiğimiz gibi, tüm İslam Alemi olarak yapmamız gereken;  boş laflar,  sözlü kınamalar ve  ağlayıp - sızlanma  yerine, mutlaka fiili adımlar atmak ve yaptırımlar ortaya koymaktır! Gün bugündür,  gün "namusumuza",  Mescidi Aksa'ya,  Kudüs'e  sahip çıkma günüdür!  Gün kıyama kalkma ve mutlaka fiili adımlar atma günüdür. Kudüs’ün hamisi “Sultan Abdulhamid Han'ın torunları olarak, bu kıyamı en güçlü şekilde bizlerin yapması gereklidir."

  Fatih Erbakan dan Filistin çağrısı: TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulmalı #1

  "KUDÜS VE FİLİSTİN'DEN SONRA HEDEFTE TÜRKİYE VE İRAN VAR"

  Yapılan vahşetin planlı olduğunu, asıl hedefin Büyük İsrail projesi kapsamında Filistin ve Kudüs'ten sonra İran ve Türkiye'nin topraklarını yutmak olduğunu uyarısında bulunan Erbakan, "Biz şuurlu Müslümanlar olarak çok iyi biliyoruz ki;  bu iş Kudüs'le ve Filistin’le bitmiyor, bunun arkasından sıra Suriye'nin, Irak'ın, İran’ın ve Türkiye'nin  önemli bir kısmının yutularak, Büyük İsrail'in kurulmasına geliyor Allah muhafaza buyursun. Büyük İsrail’in merkez olduğu,  Siyonistler dışında 7 milyar insanın köle olduğu tek dünya devletini kurmaktır. Siyonizm inancının gereğini, tıynetinin gereğini 5000 senedir yapıyor  ve  yapacak, istediğiniz kadar kınayın,  lanetleyin,  telin edin,  onlar üzerine düşeni yapıyor da, asıl önemli olan biz ne yapıyoruz ? Müslüman ülkelerin yöneticileri ne yapıyor?  1948'de  İsrail'in kurulmasından bu yana habire toplantı yapıyorlar. Toplan, konuş, konuş, en sonunda da bir bildiri yayınla, “bu olayları kınıyoruz, lanetliyoruz” deyip dağıl.  Sen istediğin kadar kına, istediğin kadar lanetle, adamlar adım adım hedefe yürüyor. Gün konuşma günü değil, yapma günüdür! Artık adım atma vakti geldi de geçiyor!" şeklinde konuştu.

  Fatih Erbakan dan Filistin çağrısı: TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulmalı #2

  "KUDÜS'Ü KORUMAK İÇİN ACİLEN TSK'NIN ÖNCÜLÜĞÜNDE BARIŞ GÜCÜ OLUŞTURULMALI"

  BM'de 29 Kasım 2012 tarihinde yapılan oylamayla Filistin'in Uluslararası Statüsü “Devlet” olarak tanındığını, dünyada  da 150'ye yakın devletin de bunu kabul ettiğinin altını çizen Erbakan, "İslam İşbirliği Teşkilatı ise 13 Aralık 2017 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirdiği Olağanüstü Liderler Zirvesi’nde, Filistin Devleti'nin başkentinin İsrail tarafından işgal altında tutulan Kudüs olduğunu tüm dünyaya deklare etmişti. Bu iki karardan hareketle; İslam İşbirliği Teşkilatı Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı, Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkentine yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla bir Barış Gücü oluşturulmalıdır.  Bağımsız devletlerin kendi topraklarına yabancı güçleri davet etmesi uluslararası bir haktır ve bu hak Filistin Devleti tarafından acilen kullanılmalıdır. Oluşturulacak Barış Gücü'ne en büyük desteği ve katılımı da TSK sağlamalıdır." dedi.

  Fatih Erbakan dan Filistin çağrısı: TSK öncülüğünde Barış Gücü kurulmalı #3

  ERBAKAN HOCA, FİLİSTİN'E ASKER GÖNDERMİŞTİ

  Filistin'e daha önce Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından Filistin devletinin talebiyle asker gönderildiğini hatırlatan Fatih Erbakan, "Bu adım daha önce Merhum Erbakan Hocamız tarafından atıldı. 54. Hükümet döneminde Türkiye, Filistin Devleti’nin talebiyle El-Halil kentini korumak üzere Filistin’e asker gönderdi. Siyonizm karşısında laf değil, icraat  konuşur! Bu icraatları da “kuvvet ve kudret sahibi ABD ve İsrail değil,  Cenabı Allah’tır”  diyenler gerçekleştirebilir. Bu adımlar bugün atılmazsa, yarın Yeniden Refah Partisi iktidarında mutlaka atılacaktır." ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir