Euro
10.3192
0.01%
Dolar
8.8184
0.01%
Altın
496.9
0.14%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
379.799
-2.93%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Fazıl Say konserini iptal etti

  Fazıl Say, artan şehit haberleri sonrası 18 Eylül’de düzenleyeceği piyano resitalini erteledi.
  • İHA
  • 09.09.2015 - 16:19
  Fazıl Say konserini iptal etti

  Fazıl Say konserini iptal etti #1

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden (ÇYDD) yapılan açıklamada, derneğin “Bir Işık da Siz Yakın” üniversite burs projesi yararına 18 Eylül’de TİM Show Center’da düzenlenecek Fazıl Say piyano resitalinin, ülkemizin içinde bulunduğu ağır koşullar nedeniyle Say’ın görüşü doğrultusunda, daha sonra belirlenecek bir tarihe ertelendiği belirtildi.

  KONERLERİNİ ERTELE DİYENLERİ YADIRGAMIŞTI

  Ünlü piyanist Fazıl Say, geçtiğimiz günlerde bir gazetedeki köşe yazısında “konserlerini ertele” diyenleri yadırgadığını açıklamıştı.

  Say yazısında, “Şimdi ‘konserlerini ertele’ diyenleri yadırgıyorum. Tüm müzisyenlere bu deniliyor bugünlerde. Onlar da erteliyorlar, iptal ediyorlar konserlerini. Yani bunu diyenlere bir çift sözüm olacak: Onlar da her ne yapıyorsa onu ertelesin o zaman arkadaş. İşe gitmesin. Tatile gitmesin. Hem işe hem tatile gitmesin! Herkes her şeyi iptal etsin o zaman. Bu ne saçma anlayıştır, durduk yerde sanatçılara ‘sanatını yapma, şehitler var’ deniliyor? Bu ne bilinçsizliktir?” ifadelerine yer vermiş, konserlerini iptal etmediğini belirtmişti.

  Fazıl Say: Konserlerimi iptal etmiyorum haberi

  Fazıl Say konserini iptal etti #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir