FETÖ ile mücadelede toplamda 23 bin 364 TSK personeli ihraç edildi

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, İstanbul'da 5'inci Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'na katıldı.

Sempozyumda konuşma yapan Bakan Akar, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele konusuna değindi.

FETÖ'nün, Türkiye'nin yüz yüze kaldığı en önemli sorunlardan biri olduğuna dikkat çeken Bakan Akar, kutsal değer ve referanslarla devlete sirayet eden FETÖ'nün demokrasiye karşı tarihte görülmemiş bir ihanete kalkıştıüını aktardı.

CUMHURBAŞKANI LİDERLİĞİNDE VERİLEN MÜCADELE

Tarihteki zorlukları aşan asil milletin, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde tek vücut olarak destansı bir mücadele verdiğini söyleyen Akar, "Milletimiz bu kahramanlığıyla egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Halkımızın verdiği bu mücadele, Türkiye ve dünya demokrasi tarihinde gerçekten önemli bir milattır." ifadelerini kullandı.

FETÖ ile mücadelede toplamda 23 bin 364 TSK personeli ihraç edildi VİDEO

FETÖ ile mücadelede toplamda 23 bin 364 TSK personeli ihraç edildi

23 BİN 364 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Akar, bugüne kadar TSK içindeki 23 bin 364 kişinin ihraç edildiğini açıkladı.

"ŞANLI TSK FORMASINI, HİÇBİR HAİNİN TAŞIMASINA MÜSAADE ETMEDİK"

Akar, ihraç edilenlerle ilgili, "FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişi, TSK'dan çıkarılmıştır, ihraç edilmiştir. Elde edilen yeni bilgi, belge ve verilerle bir bütün halinde mücadeleye devam edlmekte, bu kararlı mücadeleyle nereye varılacaksa oraya kadar gidileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Şanşlı TSK formasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz de... Bundan da herkes emin olsun." dedi.

FETÖ ile mücadelede toplamda 23 bin 364 TSK personeli ihraç edildi

"TSK İLE MİLLETİMİZ ARASINDA SIKINTI OLSAYDI, BU BAŞKA BİR PROBLEM GETİRECEKTİ"

Bakan Akar, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Eğer herhangi bir şekilde bu FETÖ'cü teröristlerin yaptıkları hain darbe girişiminden sonra TSK ile milletimiz arasında bir sıkıntı olsaydı bu başka bir problem getirecekti. Fakat milletimiz, ferasetiyle bunu görmüş ve buna göre davranmıştır.

FETÖ ile mücadelede toplamda 23 bin 364 TSK personeli ihraç edildi

"TSK TEMİZLENDİKÇE DAHA DA GÜÇLENMEKTE"

TSK, kendisini zayıflatmayı ve yıpratmayı amaç edinen hain, alçak FETÖ mensuplarından temizlendikçe çok daha güçlenmekte, görevlerini yerine getirmektedir."