Petrol
113.95
-0.19%
Euro
17.454
-0.60%
Dolar
16.2782
-0.43%
Altın
975.61
0.31%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
479.399
2.43%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı: Gökçek'in heykelini dikerim

  AKM'nin geleceğiyle ilgili gerçekleştirilen toplantıda Melih Gökçek'in spor alanı önerisine Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav destek vererek 'gerçekleşirse heykelini dikerim' dedi.
  • 20.10.2014 - 17:31
  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı: Gökçek'in heykelini dikerim

  cavcav

  AKM'nin geleceğiyle ilgili toplantıda Melih Gökçek'in "spor alanı" önerisine Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'dan destek geldi. Cavcav, yaptığı açıklamada, kendisi gibi Gökçek'in de tecrübeli bir başkan olduğunu vurgulayarak, Gökçek'in, 19 Mayıs Spor Kompleksi'nin hemen yanında bulunan ve içinde AKM ve Hipodrom'u barındıran geniş araziyi, aradaki bulvar trafiğinin yerin altına alınıp büyük bir spor merkezi olarak düzenlenmesi önerisini çok yerinde bulduğunu söyledi.

  ''O STADYUMU YAPSIN HEYKELİNİ DİKERİM''

  "Sayın Melih Gökçek AKM'nin olduğu alana o stadyumu yapsın, heykelini yaptırır, kapısına dikerim" diyen Cavcav, "Ben 36 yıldır başkanım. 80 yıldır bu şehirde yaşıyorum. 10 yaşımdan beri de 19 Mayıs Stadı'nda maç izlerim. Bana 'yeni stadyum nerede yapılsın?' diye sorsalar, ben de tereddütsüz sayın Gökçek'in işaret ettiği bölgeyi söylerim" ifadelerini kullandı.

  ''İKİMİZ DE BAŞKANIZ''

  Melih Gökçek'in siyasette çok tecrübeli bir isim olduğunu belirten Cavcav, bir belediye başkanı olarak hem şehri hem futbolu yakından tanıyan ve 21 yıldır görevini yürüten bir insanın görüşüne saygı duyulması gerektiğini kaydetti. Cavcav, "İkimiz de başkanız. O, şehri yönetiyor, ben de bir futbol kulübünü yıllardır yönetiyorum. İkimiz de aynı şeyi söylüyorsak bir nedeni var. Çünkü burası stadyum ve spor merkezi için en uygun yer, çünkü şehrin ortası. Açın haritayı bakın" diye konuştu.

  "GÖKÇEK'İN HEYKELİNİ YAPTIRACAĞIM"

  İlhan Cavcav, Melih Gökçek'in, bu önerisini hayata geçirmesi durumunda Ankara sporunakatkısından dolayı Melih Gökçek için bir heykel yaptıracağını söyledi. "Futbol adamı" olduğunu ve böylesi bir hizmetin değerini de en iyi kendisinin bileceğini dile getiren Cavcav, şöyle devam etti: "Melih Gökçek'in siyasetteki ilk yıllarından beri futbola olan ilgisini yakından izliyorum. Bir şehre yeni bir takım kazandırmak çok önemli bir hizmet. Ankaraspor'un ismi Osmanlıspor olarak değiştirildi, stadın ismi de Osmanlıspor oldu. Dün Beşiktaş maçını izlemek için Yenikent'e gittim. O stadyumun eski halini en iyi bilenlerden biri benim. O eski stadyum gitmiş, tribünleri kapatmışlar, yerine modern bir tesis gelmiş. Bunların hepsi büyük hizmetler. Orada Ahmet Gökçek'e de söyledim. Sayın Gökçek spora ve futbola önemli hizmetler yapan bir başkan, yeni stadyum konusunda sorumluluk alması, öneri getirmesi çok mühim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir