Petrol
111.36
-0.61%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.383
1.46%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Nusaybin'de

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Nusaybin'de

  Hulusi Akar 71 teröristin etkisiz hale getirildiği, 83 barikatın kaldırıldığı ve 195 patlayıcının imha edildiği Nusaybin'e gitti.
  • 26.03.2016 - 09:26

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Nusaybin de #1

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terör operasyonunun devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde incelemelerde bulundu.

  Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile müşterek operasyonun yürütüldüğü harekat merkezine geldi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Nusaybin de #2

  Orgeneral Akar, burada yaptığı konuşmada, operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerini rahmetle anarak, ailelerine sabır diledi.

  "ÖLÜRSEK ŞEHİT, KALIRSAK GAZİYİZ"

  "Bu yola ölürsek şehit, kalırsak gazi diye çıktık" diyen Orgeneral Akar, şöyle konuştu:

  "Bize verilen görevi en iyi şekilde yapmak için yola çıktık ama tabii teenni ve teyakkuz içerisinde, büyük bir hassasiyetle, en az zayiatla yürüteceğiz. Mümkünse sıfır zayiatla. Masum halkımıza hiçbir şekilde zarar vermeden işlerimizi yürütmeye çalışıyoruz. Faaliyetlerimiz bugüne kadar çok başarılı oldu. Bundan önce icra edilen operasyonlarda olduğu gibi, bundan sonra da sivil halkın zarar görmemesi için büyük hassasiyet göstereceğiz. Milletin huzur ve güvenliğinin sağlanması için teröristlere karşı büyük bir cesaret ve özveriyle yürütülen mücadele, kamu güvenliği tesis edilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecek."

  Orgeneral Akar, daha sonra operasyonla ilgili brifing aldı.

  Ziyarete Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok da katıldı.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Nusaybin de #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir