Euro
9.7118
0.15%
Dolar
8.1083
0.03%
Altın
454.5
-0.09%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
513.669
4.06%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C
  Guaido ABD'nin askeri müdahalesine hazır

  Guaido ABD'nin askeri müdahalesine hazır

  Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, yabancı bir ülkenin askeri müdahalesine hayır demeyeceğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 09.02.2019 - 10:33
  • Güncelleme : 09.02.2019 - 10:33

  Tarihinin en ciddi siyasi krizlerinden birini yaşayan Venezuela'da, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun meşruiyetini kabul etmeyen ABD ve bölgedeki bazı ülkelerin "insani yardım" iddiasıyla başlattıkları ve askeri müdahale ihtimaline evrilen tartışmalar, devam ediyor.

  ABD'NİN "HİZBULLAH VAR" KILIFI

  Son olarak Muhalif Guaido'yu bir ABD valisi gibi devlet başkanı olarak atayan Donald Trump yönetimi, dünyadan gelen tepkilere kılıf uydurmaya çalışmış, "İranlılar, Venezuela halkını ve Güney Amerika’yı tehdit ediyor. Amerika bu yüzden yaptırımlarını artırıyor." demişti.

  Guaido ABD nin askeri müdahalesine hazır #1

  "MÜMKÜN OLAN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"

  Guiado, konuyla ilgili AFP'ye verdiği ve ülke basınında yer bulan röportajda, Venezuela muhalefetinin, "ülkedeki insani acil durumu durdurmak için mümkün olan her şeyi" yapacağını vurguladı.

  "ÇOCUKLARIN ÖLMEMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

  Guaido, birçok Batı ülkesi tarafından tanınan geçici devlet başkanlığı sıfatı ile ABD ya da başka bir gücün varlığına yeşil ışık yakıp yakmayacağı yönündeki soruya, şu yanıtı verdi:

  "Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu elbette çok polemiğe neden olan bir konu fakat çocukların ölmemesi, insanların hayatlarını kurtarabilmek ve ülkeyi yönetilebilir hale getirip insani duruma müdahale edebilmek için Ulusal Meclis'in egemenliğini ve yetkilerimizi kullanarak ne gerekiyorsa onu yapacağız."

  Guaido ABD nin askeri müdahalesine hazır #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir