Euro
10.2553
-0.15%
Dolar
8.4544
-0.01%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
380.000
-7.53%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Gürsel Tekin: Cemaate ne yakınız ne uzağız

  Gürsel Tekin: Cemaate ne yakınız ne uzağız

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Habertürk gazetesinden Balçicek İlter'e konuştu.
  • 05.01.2015 - 09:03

  Gürsel Tekin: Cemaate ne yakınız ne uzağız #1

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 30 Mart seçimleri, Şişli Belediyesi ve CHP-Cemaat ittifakına ilişkin soruları yanıtladı.

  "KAZANAMAZ DEDİM"

  30 Mart yerel seçimlerinde CHP'den İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Gürsel Tekin, başkanlık için aday gösterilen Mustafa Sarıgül'ün seçimi kaybettiğine şaşırmadığını söyledi. Gürsel Tekin konuya ilişkin; “Aman bu Sarıgül olmaz’’ diyecek siyasetçi bulmak çok zor oldu. “Çare Sarıgül” deyince... Başkan ne yapsın? Bu kadar baskıya... Ben derdimi bir türlü anlatamadım, “Kazanamaz” dedim, sesimi duyuramadım.

  "BENİ ADAY YAPSALAR AKP'YE FARK ATARDIM"

  Ben daha önce müthiş bir kampanya yürüttüm. Biliyordum olacakları. Bunu söylemek istemiyorum ama 2014 yılında eğer beni aday yapsalardı sadece kazanmakla kalmazdım, AKP’ye fark atardım. O kadar emindim. " diye konuştu.

  GÜLEN CEMAATİYLE İLİŞKİMİZ YOK DEMEDİ

  CHP ile Gülen Cemaati ilişkisi iddialarına da cevap veren Tekin, "Gülen Cemaati’ne CHP olarak ne yakınız ne de uzağız." dedi. CHP'nin 30 Mart yerel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Gülen Cemaatiyle birlikte AKP'ye karşı hareket etmesi çok konuşulmuştu.

  RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

  Gürsel Tekin'den Fethullah Gülen açıklaması İZLE

  Gürsel Tekin'den Cemaat sorusuna net yanıt

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir