Euro
15.2845
0.08%
Dolar
13.4759
0.03%
Altın
794.2300
0.08%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
494.311
1.56%
-0ºC
İstanbul
Hafif kar -0 C
  Hakkari'de kadın subaydan çocuklara destek

  Hakkari'de kadın subaydan çocuklara destek

  Yüksekova'da PKK'ya yönelik operasyon yürüten güvenlik güçleri, Dilekli köyünde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.
  • Ajanslar
  • 06.04.2016 - 21:19

  Yüksekova'da teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcıların imha edilmesi, çukurların kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

  BÖLGEDE SICAK ÇATIŞMALAR

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca halkın can ve mal güvenliğine yönelik tehditlerin ortadan kaldırılması için yürütülen operasyonda ilçe merkezinde terör örgütü mensupları ile zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #1

  İlçenin Eski Kışla, Yeni, Mezarlık, Orman, Yeşildere, Cumhuriyet, Güngör ve Esentepe mahallelerinde operasyonları 24 gündür sürdüren güvenlik güçleri, vatandaşların zarar görmemesi için de özveri gösteriyor.

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #2

  GÜVENLİK GÜÇLERİNDEN AİLELERE DESTEK

  Halkın, bölücü terör örgütü mensuplarınca "canlı kalkan" olarak kullanılmasını engellemeye çalışan ve operasyonun başladığı tarihten itibaren bin 500'ü aşkın vatandaşın güvenli şekilde tahliyesini sağlayan güvenlik güçleri, ihtiyaç sahibi ailelere de destek veriyor.

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #3

  GIDA MALZEMELERİ DAĞITILDI

  Güvenlik birimleri, gelen talep üzerine ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Dilekli köyüne yardım malzemesi ulaştırdı. Mehmetçik İlk ve Ortaokulu bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen asker ve polisler, beraberlerinde getirdikleri içerisinde yağ, şeker, makarna, pirinç, zeytin, fasulye, bulgur, tahin ve pekmez ile çeşitli gıda malzemelerin bulunduğu 150 kolinin dağıtımını yaptı.

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #4

  KADIN SUBAYLAR ÇOCUKLARA YAKIN İLGİ

  Kadın subaylar da bahçedeki kız çocukları ve anneleri ile yakından ilgilendi. Kadınlar ve kız çocuklarıyla sohbet eden ve sıkıntıları olup olmadığını soran görevliler, yardım kolilerinin taşınmasına da yardımcı oldu.

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #5

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #6

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #7

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #8

  Hakkari de kadın subaydan çocuklara destek #9


  Görüş Bildir