Euro
10.3526
-0.78%
Dolar
8.8448
-0.24%
Altın
497.79
-0.25%
Borsa
1.386
0.07%
Bitcoin
383.715
-0.53%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşayan köylüler PKK'nın köprüleri kullanılmaz hale getirmesine, baz istasyonlarına saldırmalarına isyan etti
  • İHA
  • 04.09.2015 - 12:46

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Konur Vadisi’nde yer alan ’Mehendi-1’ köprüsünün PKK’lı teröristler tarafından patlayıcılarla kullanılamaz hale getirilmesine, bölgede bulunan köylerde yaşayanlar tepki gösterdi. Ulaşımlarının kesildiğini söyleyen yaklaşık 400 köylü, köprünün bulunduğu bölgede protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti #1

  KÖPRÜLER KULLANILMAZ HALE GETİRİLDİ

  Geçen 4 Ağustos’ta, Konur Vadisi’ndeki, Şemdinli ile Konur Köyü arasındaki ’Mehendi-1’ köprüsü, PKK’lı teröristler tarafından konulan patlayıcıların infilak ettirilmesiyle kullanılmaz hale getirildi.

  PKK’lı teröristler, 2 Eylül’de ise ilçeye ulaşımın sağlandığı, Gülkan Vadisi’nden içinden geçen diğer yol üzerindeki köprüyü de aynı şekilde kullanılamaz hale getirdi.

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti VİDEO

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti #2

  KÖYLÜLER, PKK’YI PROTESTO ETTİ

  Bölgede yaşayan köylüler, bu duruma tepki gösterdi ve PKK’lı teröristlerin Su Gediği bölgesinde bulunan GSM şirketlerine ait baz istasyonlarını yakarak kullanılamaz hale getirmesine de isyan etti.

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti #3

  YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

  Yolları kesilen, cep telefonlarını kullanamayan Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Dereyanı ve Yeşilbayır mezlarında yaşayan yaklaşık 400 kişi, dün, 30 minibüs ile Mehendi bölgesine gelerek, PKK’lılar tarafından tahrip edilen köprüye doğru yürüyüşe geçti.

  Hakkarililer PKK’nın köprü bombalamasını protesto etti #4

  PKK'LI TERÖRİSTLER İZİN VERMİYOR

  Köylüler, hayatla bağlantılarının kesilmesini istemediklerini söyledi. Ayrıca, Mehendi - Su Gediği istikametine hayvanlarını geçirmelerine, o bölgede bulunan arazilerini, meralarını kullanmalarına PKK’lı teröristler tarafından tarafından izin verilmediğini de söyleyip, buna da tepki gösterdi.

  ASKERLERİ ALKIŞLADILAR

  Protesto yürüyüşü sırasında bölgeye gelen askerler, köylüler tarafından alkışlarla karşıladı. Kalabalıktan, ’En büyük asker bizim asker’ sloganı yükseldi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir