Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
514.687
1.56%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Hasan Kanbolat: Türk kimliği köşeye sıkışıyor

  Ortadoğu uzmanı Kanbolat, Türk kimliğinin stratejisi olmadığı için iç savaş çıkmadığını fakat, Kürt dinamizminin sıkıştırdığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 17.08.2015 - 06:00
  Hasan Kanbolat: Türk kimliği köşeye sıkışıyor

  hasan kanbolat

  hasan

  Ortadoğu uzmanı Hasan Kanbolat, Ankara'nın Soğuk Savaş yıllarında kaldığını, halen ana tehdidin Yunanistan ve Bulgaristan'dan geleceği varsayımının korunduğunu anlattı: "Fakat bu komşularımız AB üyesi. Yangın ise güney sınırlarında"

  Bu analizin sahibi olan Ortadoğu uzmanı Hasan Kanbolat, Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'e ordunun ve istihbaratın yeniden yapılanması gerektiğini de söyledi.

  Şehirlerde yaşayan gerilla kitlesinin olduğunu fakat Türkiye'nin buna hazırlıklı olmadığını söyleyen Karabolat istihbarat, polis ve asker içinde yeni bir yapılanma gerektiğini anlattı.

  "TÜRK KİMLİĞİ KÖŞEYE SIKIŞIYOR"

  Bu gelişmelerle birlikte bugün Kürt dinamizminin Türk kimliğini köşe sıkıştırmaya devam ettiğini söyleyen Hasan Kanbolat devamında şunları söyledi:

  "Türk kimliğinin stratejisi yok, taktiksel yönelimlerle günü kurtarmaya çalışıyor. Bu durum bugüne kadar iç savaşa neden olmadı, dilerim bundan sonra olmaz da. Önemli olan yeni silah almak ya da yeni baskınlar yapmak değil. Önemli olan Türkiye'nin demokratikleşmesinin artması, ancak böyle çözüm bulabiliriz"


  Görüş Bildir