Euro
10.8124
0.61%
Dolar
9.3127
0.56%
Altın
530.1
0.7%
Borsa
1.418
0.63%
Bitcoin
575.326
2.29%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  HDP'li aday vekilliğe hazırlıksız yakalandı

  HDP'nin Diyarbakır'da çıkardığı 10 vekil arasında bulunan şair Edip Berk, son anda bir adayın yerini beğenmeyip çekilmesiyle Meclis'e girdi.
  • 09.06.2015 - 09:56
  HDP'li aday vekilliğe hazırlıksız yakalandı

  HDP li aday vekilliğe hazırlıksız yakalandı #1

  Son anda yerini beğenmediği için çekilen başka bir aday yerine 10. sıradan milletvekili seçilen Ankara Siyasal mezunu şair Edip Berk, TBMM’yi ilk kez öğrenci iken mezuniyet balosu davetiyeleri dağıtmak için ziyaret etmiş.

  Berk, milletvekilliğine hazırlıksız yakalandığını belirterek, "Seçilince eşim ‘Şimdi ne yapacağız’ dedi" diye konuştu.

  Adaylıktan çekilen Adnan Cengiz’in yerine son dakikada aday yapılan Berk, seçileceğine yönelik beklentisinin olmadığını, son ana kadar da milletvekili olmayı beklemediğini söyledi.

  HDP li aday vekilliğe hazırlıksız yakalandı #2

  "SİYASET ŞİİRE BENZEMİYOR"

  Üç şiir kitabı yazdığını söyleyen Berk, siyasetin şiir yazmaya benzemediğini seçim çalışmaları döneminde fark ettiğini söyledi. Seçim propaganda faaliyetlerini, “Halkla büyük aşk yaşadım” sözleri ile aktaran Berk, şöyle konuştu:

  “Yüz bin kişinin duygusunu aldım, yaşamına girdim. Büyük bir mutluluktu. Belki kötü bir şeydir ama milletvekili seçileceğim diye düşünmedim. Dün sabah eşim, ‘Ne yapacağız Ankara’ya gidecek miyiz?’ dedi. Benim öyle bir planlamam olmadı. Benim için onurlu, mutluluk verici bir çalışmaydı.”

  "MECLİS'E İKİ DEFA GİTMİŞTİM"

  Berk, Meclis’e yönelik duygularını şöyle aktardı: “Ben Meclis’e iki defa gitmiştim. Ankara’da Siyasal Bilgiler’de okudum. Mezuniyet balosunun davetiyelerini dağıtmak için gitmiştim. O zaman 40’a yakın siyasal mezunu vardı Meclis’te. Sadece öyle bir milletvekili odalarını dolaşıp davetiye bırakmıştım. Çok iz bırakmadı bende.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir