Euro
10.2667
-0.04%
Dolar
8.4503
-0.06%
Altın
501.03
-0.02%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
388.750
-5.14%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  HDP'li Altan Tan'dan 'postacı' itirafı

  HDP'li Altan Tan'dan 'postacı' itirafı

  HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, partisinin Kandil-İmralı arasında postacı olarak gidip geldiğini söyledi.
  • 29.01.2015 - 11:56

  HDP li Altan Tan dan postacı itirafı #1

  CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın AK Parti iktidarına olduğu kadar kendi partisine yönelik eleştirileri dikkat çekti. Seçim barajının indirilmesinin çözüm sürecinin birinci şartı olması gerektiğine işaret eden Altan Tan "Postacı olmayı kabul etmemeliydik" dedi.

  "İMRALI'NIN POSTACISI HDP"

  HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP'ye zehir zemberek sözlerle yüklendi. Partisinin İmralı heyetinin postacısı olduğunu savunan Altan Tan, "Kandil-İmralı arasında postacı olarak gidip gelmeyi kabul etmemeliydik" dedi.

  HDP'li Tan kendi partisini postacı olmakla eleştirdi

  "KENDİN ÇAL, KENDİN SÖYLE"

  "Çözümün birinci şartı parlamento, ne şu ne o, ne bu" diyen Altan Tan şöyle devam etti: "Temsil edileceğim önce. Benim masadaki yerim beşken, böyle gel kıyısına otur, postacı olarak git gel, Kandil-İmralı arasında, asla kabul etmemeliydik biz bunu. Birinci şart, ben doğru düzgün bir temsille geleceğim, beş sandalyem varsa, 5 sandalyem olacak, 25, 55, 85, sandalyem varsa o kadarına oturacağım. Yok sen bunu kabul etmiyorsan, beni bir aksesuar, bir postacı olarak değerlendirmek istiyorsan buyur, bütün kanunlarda yaptığın gibi kendin çal, kendin söyle."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir