Petrol
112.86
1.10%
Euro
17.6087
0.74%
Dolar
16.834
0.47%
Altın
978.24
0.22%
Borsa
2463
0.77%
Bitcoin
333.284
3.33%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  HDP'li Taşdemir'i Gara'da gören teröristin ifadesi

  HDP’li Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir’i Gara’da gördüğünü söyleyen teröristin, ifadesi ortaya çıktı.
  • DHA
  • 22.02.2021 - 13:21
  • Güncelleme : 22.02.2021 - 13:48
  HDP'li Taşdemir'i Gara'da gören teröristin ifadesi

  Terör örgütü PKK’nın Gara’da cezaevi olarak kullanılan mağarada 13 vatandaşı şehit etmesi sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te düzenlenen özel oturumda, bir HDP’li milletvekilinin Gara bölgesine gittiğini açıkladı.

  Soylu, daha sonra katıldığı bir TV programında, bu kişinin HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu söyledi.

  Soylu, teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP’li Taşdemir’i Gara bölgesinde gördüğünü anlattığını ifade etti.

  Teröristin ifadesinde, Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir’in kendisinin içerisinde bulunduğu araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler olduğunu anlattığı öğrenildi.

  Teröristin ifadesinde, Taşdemir’in terör örgütünün Mahmur kampında indiğini ve araç değiştirerek oradan ayrıldığını söylediği de kaydedildi.

  Bakan Soylu: Gara'ya giden HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir VİDEO

  “SİVİL KIYAFETLİYDİ, SIRT ÇANTALI VE ELİNDE POŞETLER VARDI”

  Teslim olan teröristin ifadesinde şunları anlattığı öğrenildi:  “...Irak Mahmur alanına, özel kuvvetler mensubu Pirdoğan kod isimli örgüt mensubunun şoförlüğünde, yine bu alanın düzenlemesini yapan Özgür Çiya ve Arin Botan ve Arin kod isimli örgüt üyeleriyle beraber geçtim. Araçta kod isimlerini hatırlamadığım 3 erkek terör örgüt üyesi daha vardı. Herkesin yanında silah ve teçhizatları bulunuyordu. Gara alanında araç ile 1.5 saat yolculuk yaptık. Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir isimli, sonradan televizyondan HDP milletvekili olduğunu öğrendiğim kişi indi. Benim bulunduğum araca bindi. Bu kişi sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonra sadece selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Yaklaşık 1 saat araç yolculuğundan sonra Mahmur kampına geldik. Bize ‘hoşça kalın’ diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı…”

  ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASIYLA SORUŞTURULUYOR

  Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor.

  Başsavcılık, Taşdemir’in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara’da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor.

  Bakan Soylu’nun açıklamaları ihbar kabul edilerek başlatılan soruşturma, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 314/2 maddesi kapsamında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yürütülüyor.

  HDP li Taşdemir i Gara da gören teröristin ifadesi #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir