Euro
15.3088
0.6%
Dolar
13.5457
0.41%
Altın
779.89
0.71%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
705.271
-1.69%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Hudut Kartalları devriye görevinde

  Edirne'de, Yunanistan ve Bulgaristan sınırındaki Şehit Onbaşı Özer Camcı Hudut Karakolu'nda Ramazan Bayramı sevinci yaşandı.
  • DHA
  • 24.05.2020 - 10:00
  Hudut Kartalları devriye görevinde

  Edirne 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Bulgaristan sınırındaki Şehit Onbaşı Özer Camcı Hudut Karakolu'nda görev yapan Meriç Tugayı 'Hudut Kartalları' Ramazan Bayramı sevinci yaşadı.

  Sınırdan kaçak geçişleri önlemek için büyük bir başarıyla görev yapan ve 24 saat sınırı termal kameralarla gözetleyerek göz açtırmayan Mehmetçik, Ramazan Bayramı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına göre bayramlaştı.

  MEHMETÇİK'İN BAYRAM KUTLAMASI

  2'nci Hudut Bölük Komutanı Teğmen Yusuf Özçelik, "Değerli silah arkadaşları, Şehit Onbaşı Özer Camcı Hudut Karakolu'nun kıymetli Mehmetçikleri, bugün burada bayram münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sizler ailelerinizden ve sevdiklerinizden uzakta bayram yaşıyorken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz önünde saygı minnetle eğiliyor, sizlerin ve aileleriniz bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

  Hudut Kartalları devriye görevinde #1

  SINIRDA DEVRİYE

  Bayramlaşmanın ardından karakoldaki askerler Türkiye-Bulgaristan sınırında sorumluluk alanına giren sınırda dedektör 'Zorlu' köpekle devriye görevine çıktı.

  Eller tetikte olan Mehmetçikler, Türkiye-Bulgaristan sınırında devriye görevini yerine getirdi.

  Görev nedeniyle ailesiyle görüşemeyen erler, Bölük Komutanı Teğmen Yusuf Çelik'in verdiği cep telefonu ile ailelerini arayarak, bayramlarını kutladı.

  Hudut Kartalları devriye görevinde #2

  SINIR 24 SAAT TERMAL KAMERA İLE İZLENİYOR

  Komutanlar, Türkiye-Bulgaristan sınırındaki gözetleme kulesinden 24 saat sınırını kontrol ederek görev başında bulunan Mehmetçikleri de ziyaret ederek, bayramını kutladı.

  Hudut Kartalları devriye görevinde VİDEO

  Termal kameralarla sınırı gözetleyen er Mehmet Yeşilyaprak, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

  Yeşilyaprak, "Ailemden uzak geçirdiğim ilk Ramazan Bayramı. Bugün komutanlarımız ve arkadaşlarımızla ile birlik, beraberlik ve huzur içinde Ramazan ayını geride bıraktık. Buradan en başta şehit ailelerimiz annem babam ve tüm sevdiklerim başta olmak üzere hudut karakollarında vatan görevinde nöbet tutan silah arkadaşlarımın bayramını kutluyorum." dedi.

  Hudut Kartalları devriye görevinde #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir