Petrol
112.85
0.36%
Euro
17.4355
0.27%
Dolar
16.682
0.26%
Altın
974.59
0.16%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.353
-1.47%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anıtkabir'i görme hayalini gerçekleştirdiği 9 yaşındaki Yüksekovalı Hira ve ailesi ile bir araya geldi.
  • AA
  • 31.03.2021 - 18:26
  • Güncelleme : 31.03.2021 - 19:10
  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, Mehmet Şerif Karahan, Anıtkabir’i görmek isteyen kızı Hira için kardan benzerini yapmış, görüntülerden etkilenen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da küçük Hira ve ailesini Anıtkabir’i görmek üzere Ankara’ya davet etmişti.

  KÜÇÜK HİRA İLE BİR ARAYA GELDİ

  Bakan Akar’ın daveti üzerine ailesi ile Ankara’ya gelerek hayaline kavuşan ve Anıtkabir’i ziyaret eden Hira, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldi. Milli Savunma Bakanlığında gerçekleşen görüşmede Hira ve 3 yaşındaki kardeşi Muhammet ile Bakan Akar arasında renkli diyaloglar da yaşandı.

  "ANITKABİR ÇOK GÜZEL, ÇOK BEĞENDİM"

  Derslerinin nasıl olduğunu soran Akar’a "Çok iyi" diyen Hira, Anıtkabir’i nasıl bulduğu yönündeki soruya da, "Anıtkabir çok güzel. Çok beğendim" yanıtını verdi.

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü VİDEO

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #1

  "ŞİMDİ BİZİ SİZ Mİ KORUYORSUNUZ"

  Küçük kızın, "Atatürk vefat etti, şimdi siz bizi koruyorsunuz teşekkür ederim" demesi üzerine Bakan Akar, şu yanıtı verdi:

  "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Mehmetçiğimiz bizleri koruyor. Kötü adamlara karşı mücadele ediyoruz. Niçin? Bütün çocukların rahat ve huzur içinde okula gidebilmesi, yaşayabilmesi ve oynayabilmesi için"

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #2

  İki kardeşle de yakından ilgilenen Akar, baba Mehmet Şerif ile anne Elif Karahan’ı yetiştirdiği evlatlardan dolayı tebrik etti.

  Baba Karahan da davetinden dolayı Akar’a teşekkür ederek, "Hiç aklımıza buralara gelmek, Anıtkabir’i görmek gelmezdi. Bunun olabileceğini düşünmüyorduk. Sayenizde buralara geldik. Sizleri çok seviyoruz. Bizim için yeriniz ayrı. Bizleri kabul etmenizden dolayı çok mutlu, gururluyuz" dedi.

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #3

  BAKAN AKAR'A ÇİZDİĞİ RESMİ HEDİYE ETTİ

  "Atatürk" şiirini okuyan Hira daha sonra boyadığı Anıtkabir resmini Bakan Akar’a hediye etti. Bakan Akar da ziyaretin sonunda çeşitli hediyeler verdiği Hira ve kardeşi Muhammed’in tablet bilgisayarlarının olmadığını belirtmesi üzerine bilgisayar hediye edilmesi talimatı verdi.
  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #4

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #5

  Hulusi Akar, Hakkarili küçük Hira ile görüştü #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir