Euro
10.1257
0.85%
Dolar
8.5392
0.76%
Altın
497.17
0.65%
Borsa
1.415
0.08%
Bitcoin
325.050
1.53%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Hürriyet'ten Yılmaz Özdil açıklaması

  Hürriyet'ten Yılmaz Özdil açıklaması

  Hürriyet gazetesi, yazısının yayımlanmaması üzerine istifa eden Yılmaz Özdil'e ilişkin açıklama yaptı.
  • 15.08.2014 - 12:28

  Hürriyet ten Yılmaz Özdil açıklaması #1

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa bir süre önce dikkat çeken bir değişiklik olmuş, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu'nun görevi son bulmuştu. Berberoğlu'nun gidişi ile Hürriyet de şaşırtan bir dönüşüm yaşadı.

  İLK SİNYAL CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE

  Hürriyet bu hızlı dönüşümünün ilk sinyalini de cumhurbaşkanlığı seçiminde yaptığı haberlerdeki yumuşak ve uzlaşıcı dil ile verdi. Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına karşı olumlu bir üslubu tercih eden gazete, dönüşümdeki en önemli adımı ise bugün attı. Gazete, en çok okunan yazarlarından Yılmaz Özdil'in, Erdoğan'ı eleştiren yazısını veto etti.

  ÖZDİL'LE YOLLAR AYRILDI

  Özdil ise Hürriyet'in bu vetosuna istifa ile karşılık verdi. Gün içinde istifa ettiği haberi gelen Özdil, henüz bir açıklama yapmazken, konuya ilişkin ilk açıklama Hürriyet'ten geldi. Hürriyet açıklamada, "Yazarımız Yılmaz Özdil’in bugün yayınlanması gereken yazısında, Doğan Yayın İlkeleri’ne aykırı bazı ifadeler yer alıyordu. Ancak Özdil, değişiklik yapmak yerine yazısının yayınlanmamasını tercih etti. Okurlarımızla bu bilgiyi paylaşırız." ifadelerini kullandı.

  Hürriyet'ten Erdoğan'ı eleştiren Yılmaz Özdil'e veto haberi

  Hürriyet ten Yılmaz Özdil açıklaması #2

  Hürriyet ten Yılmaz Özdil açıklaması #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir