Petrol
98.02
-1.59%
Euro
18.4044
-0.69%
Dolar
17.9507
0.07%
Altın
1.035
0.31%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
431.571
-2.03%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  İçişleri Bakanlığı'ndan 'Seyahat İzin Belgesi' için ek genelge

  İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, milli sporculardan seyahat izin belgesi istenmeyecek.
  • İHA
  • 30.04.2021 - 15:24
  • Güncelleme : 30.04.2021 - 15:56
  İçişleri Bakanlığı'ndan 'Seyahat İzin Belgesi' için ek genelge

  İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderdi.

  Genelgeye göre; kısıtlamada kimlik kartı ve görev belgesi olan, şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevliler ayrıca seyahat belgesi istenmeyecek.

  MİLLİ SPORCULARA SEYAHAT KOLAYLIĞI

  Genelgeye göre zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak, ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek..

  Genelgede şu ifadelere yer verildi:

  • Genelge kapsamında; zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak. Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek.

  • Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar tarafından bu hususa ilişkin kontrol sağlanacak. Kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

  • Kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyecek.

  • Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.''

  İçişleri Bakanlığı ndan Seyahat İzin Belgesi için ek genelge #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir