Euro
10.8272
0.01%
Dolar
9.3018
0.08%
Altın
529.37
0.14%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
597.665
3.61%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  IŞİD sınıra yakın köylere saldırı başlattı

  IŞİD, sabah saatlerinde, sınıra yakın Türkmen köylerine saldırdı, sınırda bütün tank ve obüs toplarının namluları Suriye'ye çevrildi.
  • 05.06.2015 - 08:40
  IŞİD sınıra yakın köylere saldırı başlattı

  IŞİD sınıra yakın köylere saldırı başlattı #1

  Sabah saat 02.00 sıralarında IŞİD, Türkmen köyleri ile Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolünde bulunan köylere, uçak savar, dokça uçak savar, topçu birlikleri, havan ile tank atışı muhalifleri saldırdı. Muhaliflerin anında ateşe ateşle vermesi üzerine şiddetli çatışmalar başladı.

  ÖNCÜPINAR SINIR KAPISI'NDA KARARTMA

  IŞİD'in saldırısı üzerine Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısındaki Babül Selam Sınır Kapısı yakınlarına havan mermisi düşmesi üzerine Öncüpınar Sınır Kapısı'nda karartma uygulanarak, polis ve gümrük görevlileri güvenli bölgeye çekildi.

  TANK VE OBÜS NAMLULARI SURİYE'YE ÇEVRİLDİ

  Sadece polis özel hareket birlikleri zırhlı araçlar ile görev yaptı. Sınır birlikleri alarma geçerek, askerler mevzilere girdi. Bu esnada bütün tank ve obüs toplarının namluları Suriye'ye çevrildi.

  ÇATIŞMALAR ÇIPLAK GÖZLE İZLENEBİLİYOR

  Çatışmalar nedeniyle kent merkezindeki Kilisliler ile köylerde yaşayan vatandaşlar, sabaha kadar patlama nedeniyle panik yaşadılar. Çatışmalar çıplak gözle seyredilirken, kulakları sağır edecek şekilde patlamalar duyuldu. Şiddetli çatışmalar sürüyor.

  IŞİD sınıra yakın köylere saldırı başlattı #2

  SURİYELİLER TÜRKİYE'YE KAÇIYOR

  Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesindeki çatışmalardan kaçıp Akçakale ilçesi bağlı Kepez Mahallesi sınır hattına gelen Suriyelilerin, Türkiye'ye alınma işlemleri yeniden başladı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sığınmacıların yanlarında bazı eşyalarını da getirdikleri görüldü. Kontrol noktalarında üst aramasından geçirilen misafirler, buradaki minibüslerle kayıt işlemlerinin yapılması için Akçakale'de Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından oluşturulan kayıt merkezine götürülüyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir