Euro
10.0701
0.32%
Dolar
8.2704
-0.02%
Altın
488.25
-0.05%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
468.766
-4.28%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik ambargoları değerlendirdi

  İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik uygulanan ambargolarla hangi ürünün millileştirilmesi gerektiğini daha iyi gördüklerini ve çalışmaları hızlandırdıklarını bildirdi.
  • AA
  • 14.04.2021 - 02:57
  İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik ambargoları değerlendirdi

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye uygulanan yaptırımlara ve ambargolara gülüp geçtiklerini belirtti.

  "TÜRKİYE'NİN BAĞIMLILIĞI KALMADI"

  Buna en iyi örneklerden birisinin de ASELSAN tarafından üretimini başlattıkları İHA kamerası "CATS" olduğunu ifade eden Demir, bu konuda Türkiye'nin hiçbir ülkeye bağlılığının kalmadığını kaydetti.

  "ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRIYORUZ"

  Demir, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  "Bu durum bize ve milletimize bir kez daha gösterdi ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü şekilde yoluna devam eden Savunma sanayimiz, uluslararası aktörlerin tutarsız uygulamalarıyla mücadelesine devam edecektir. Bu ambargolarla neye ihtiyacımız olduğunu, hangi ürünü millileştirmemiz gerektiğini daha iyi görüyor ve çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu açıdan o ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz. Hiç kimse bizi Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefimizden döndüremeyecektir."

  İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik ambargoları değerlendirdi #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir