Euro
8.98
-0.4%
Dolar
7.532
0.28%
Altın
411.42
0.25%
Borsa
1.542
0.26%
Bitcoin
365.858
-0.20%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya yönelik sözleri

  İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya yönelik sözleri

  Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye darbe girişimini atlatmışken, Suriye'ye girmişken yeni bir siyasi tartışma konusu açtı.
  • 29.08.2016 - 15:54

  İsmail Kahraman ın Che Guevara ya yönelik sözleri #1

  Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara için "Arjantin'de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı." dedi. Fakat devrimciler Che Guevara'ya yönelik bu sözler için tepki gösterdi. Kahraman'a destek verenler ya da Che Guevara'nın bir marka haline getirildiğini ve temsil ettiği kavramların içinin boşaltıldığını ifade edenler oldu.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Rize'nin Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilişinin 555. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Yenişehir Spor Salonu'ndaki törene katıldı.

  Burada, Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan Fetih Şöleni'nde konuşan Kahraman, şanlı bir maziye ve fatihlere sahip bir neslin bunu bilmek zorunda olduğunu vurguladı.

  Kahraman, şöyle devam etti:

  "BİR EŞKIYA LİSELİ GENCİMİN YAKASINDA OLAMAZ"

  "Fatih'i fetihler ile anlayacağız ve böylece gençlerimize yeni Fatihler olma noktasında hız vereceğiz. Kadıköy'de 'DEVLİS' diye bir derneğin ya da teşekkülün bir çalışmasını gördüm. Yani liseli devrimciler. Che Guevara'nın tişörtünü giymişler. Che Guevara, 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya'da, Küba'da, Güney Amerika'da, Arjantin'de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil, tarihim bir değil. Benim kendi mefailim var. Kendi insanlarım var. Onlarla övüneceğiz. Garip. Fatih'i dünya tanıyor da Türkiye tanımayacak."

  Kahraman: Che denen eşkıya benim gencimin göğsünde olamaz VİDEO

  İsmail Kahraman ın Che Guevara ya yönelik sözleri #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir