Petrol
110.06
-0.65%
Euro
17.0435
0.04%
Dolar
15.9671
0.26%
Altın
952.38
0.38%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
474.250
-1.64%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  İsmail Ok: Hasan Seymen, Biden ile görüştü

  İsmail Ok: Hasan Seymen, Biden ile görüştü

  Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, İyi Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'in, Joe Biden ile görüştüğünü iddia etti.
  • Haber Merkezi
  • 23.10.2020 - 03:13

  Cnn Türk kanalında Eski İyi Parti Milletvekili şu anda da Balıkesir Bağımsız Milletvekili olan İsmail Ok, Gece Görüşü programına bağlanarak çarpıcı ifadelerde bulundu. Ok, bağlandığı yayında İyi Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'in, Sorosçu olduğunu ve Joe Biden ile görüştüğünü söyledi.

  "JOE BİDEN İLE ORTAK TOPLANTI YAPTILAR"

  İsmail Ok konuşmasında, "Hasan Seymen'in denge denetleme ağı, Joe Biden ile yaptığı toplantı, Türkiye'yi asimilasyonla suçlaması kongre sonrasında basında yer almıştır.

  Uğur Bey benim toplantıda Akşener'e CHP-HDP ortaklığı beni rahatsız ediyor dediğimde verdiği cevabın doğru olmadığını söyledi. Ben bir çağrıda bulunuyorum. İyi Parti basın bürosu bunu kaydetti. Eğer bu söylediklerim doğru mu değil mi çıksın kamuoyuna bu kaydı versinler.

  Kamuoyu benim dediklerim doğru değil diyorsa ben milletvekilliğinden istifa edeceğim, hatta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmaya da hazırım. Akşener bana 'Ülkücülerden senden başka kimse rahatsız değil bu konuda' dedi." ifadelerini kullandı.

  İsmail Ok: Hasan Seymen, Biden ile görüştü VİDEO

  HASAN SEYMEN İDDİALARA YANIT VERDİ

  Hasan Seymen, kendisi hakkındaki 'Sorosçu musunuz?' ve 'Biden ile görüştünüz mü?' sorularına yanıt verdi. Seymen, "Beni Sorosçu olmakla, Biden'la görüşmem sebebiyle ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcılığı dönemimde Çerkezlerin Türkiye'ye yerleştikten sonra dillerini ve kültürlerini koruyamamaları sebebiyle kullandığım ifadeler nedeniyle haksız şekilde konuşuyor.

  O dönemde ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmemizin nedeni şudur. 2011 yılında ben Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcısıyken ki Türkiye'de 54 derneğin oluşturduğu bir federasyondur.

  Bu federasyonun genel başkan yardımcısıyken İstanbul Politikalar Merkezi ve National Democratik Enstitü Ankara'da temsilciliği olan yeni anayasa çalışması yapılmış, akabinde denge denetleme mekanizmalarının yeni anayasada yerli yerinde yer alması için bir ağ oluşturma kararı verilmiş. Bize de böyle bir davet geldi.

  Ben de federasyonu temsilen ağın toplantılarına katıldım. 2011-2013 yılları arasında denge denetleme ağında yer aldık. Bir dönemde sözcülüğünü yaptım. O dönemde Joe Biden, Türkiye'yi ziyaret edip o günkü Başbakanımızla görüşecekti.

  Türkiye'deki sivil toplumla da görüşmek istediklerini belirttiler. 20 kişi Tarabya Oteli'nde Biden ile toplu bir görüşme yapıldı. Bu görüşmeye ABD Büyükelçiliği, ABD Konsolosluğu ve Türk Dışişleri yetkilileri katıldı." dedi.

  İsmail Ok: Hasan Seymen, Biden ile görüştü #1

  İsmail Ok: Hasan Seymen, Biden ile görüştü #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir