Euro
15.4447
0.83%
Dolar
13.6239
0.70%
Altın
794.3000
0.61%
Borsa
1,989.43
0.48%
Bitcoin
567.753
-0.60%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C
  İstanbul'da trafikte saldırıya uğrayan doktor konuştu

  İstanbul'da trafikte saldırıya uğrayan doktor konuştu

  Alibeyköy'de trafikte tartıştığı kişinin saldırısına uğrayan Diş Doktoru Sena Koçak, dehşet anlarını gözyaşlarıyla anlattı.
  • İHA
  • 14.08.2020 - 12:34
  • Güncelleme : 14.08.2020 - 12:34

  İstanbul Alibeyköy'de Diş Doktoru Sena Koçak,  trafikte tartıştığı şahıs tarafından darp edilmişti.

  Koçak'ın aracı üzerine zıplayarak camını kıran zanlı, genç kadına yumrukla saldırmıştı.

  Sosyal medyada büyük tepki çeken olay sonrası zanlı Emre E.'nin gözaltına alındığı açıklanmıştı.

  İstanbul'da trafikte saldırıya uğrayan doktor konuştu ViDEO

  "TEHDİT ETTİ, SALDIRDI, SAVUNMASIZDIM..."

  Yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatan Sena Koçak, "İş yerimden çıktım evime ilerliyordum. Araçta tek başımaydım. Sinyalimi verip sağ tarafa doğru geçmeye çalıştım. O sırada kornaya yüklenmeye ve küfürler yağdırmaya başladı. Aracın camları açık olduğu için sesi geliyor. Durdum orada 'bana küfür edemezsin' dedim kendimi savundum. O sırada yanıma yanaşıp tekrar küfürleri şiddetlendirmeye başladı. Ağza alınmayacak şeyler söyledi. Yanındaki bayanlar da arkadan küfür ediyorlar bana. Bir yandan tehdit ediyor öne geç göstereceğim sana. Önümüzü kesti ilerleyen yolda. İndi aracından üstüme doğru yürümeye başladı. Ben o sırada yardım çağırıyorum. O sırada videoyu açmaya çalıştım. Sol kol tarafıma bir darbe aldım. Sonrasına zaten üstüme yürüyüp videoyu sonlandırdıktan sonra başımın sağ bölgesine darp yedim. Sonrasında eşarbımı tamamen çıkardı. Orada savunmasızdım. Kalabalık vardı ama tutamadılar. Arabanın üstüne çıkıp tepinmeye başladı. Polisimiz gece yarılarına kadar ilgilendiler. Devletimize güveniyorum bu vahşetin önüne geçmek istiyorum. Bugün bana olan yarın başkasının kızına, eşine olacak." ifadelerini kullandı.

  İstanbul da trafikte saldırıya uğrayan doktor konuştu #1

  "O ANLARDA AKLIMA, HABERLERDE ADINI DUYDUĞUMUZ ŞİDDET GÖREN KADINLAR GELDİ"

  Hiçbir kadının ve hiçbir insanın bu şekilde bir muameleyi hak etmediğini söyleyen Koçak, "Ne yaparsam yapayım ki hiçbir suçum yok hiçbir şekilde bunu yapamaz. İnsanlık dışı, vahşet bu, magandalık. Günümüzde zaten kadına yönelik sıkıntıları biliyorsunuz. Benim oradaki amacım canım pahasına da olsa bu tarz insanları ellerini kollarını sallaya sallaya İstanbul'da gezmemeleri. Orada bana bıçak çekebilir, canıma kast edebilirdi, yaralayabilirdi. Hiçbiri gözümün önüne gelmedi. Hep eski çığlıklar geldi aklıma. Haberde adını duyduğumuz şiddet gören kadınlar geldi." şeklinde konuştu.

  "EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM"

  Saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen Koçak, "O salınırsa can güvenliğimiz garantisini kim verecek. En ağır cezayı almasını istiyorum ki bir daha bir insana bu davranışı sergilemesinler." şeklinde konuştu.

  İstanbul da trafikte saldırıya uğrayan doktor konuştu #2


  Görüş Bildir