Euro
14.9756
3.5%
Dolar
13.3497
4.16%
Altın
764.73
4.04%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
746.217
1.06%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin'den açıklama

  İstanbul Valiliği’ne atanması ile ilgili olarak Vali Vasip Şahin, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
  • 16.09.2014 - 10:54
  İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin'den açıklama

  İstanbul un yeni Valisi Vasip Şahin den açıklama #1

  İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Malatya Valiliği’nden İstanbul Valiliği’ne atanan Vasip Şahin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
  Vasip Şahin, “İstanbul gibi bir şehrin ağır yükünün omuzlarımıza verileceğini doğrusu beklemiyordum” dedi.

  "BAŞBAKANIMIZA VE CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Vali Şahin, "İnşallah bizim için, memleketimiz için Malatya için, İstanbul için hayırlı bir karar olur. Temennimiz orada elimizden gelen imkanlarla ve kabiliyetimizle en iyi şekilde hizmet edebilmek. Cenab-ı Hak mahcup etmesin. Tabi bu takdirde bulunan Sayın İçişleri Bakanımıza, hükümetimizin çok değerli üyelerine, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza bu noktada desteklerinden ve bize vermiş oldukları bu görevden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah onlara karşı da, milletimize ve İstanbullulara karşı da mahcup olmayız" dedi.

  İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin'den açıklama İZLE

  "MALATYA'DAN YÜREĞİMİ BURDA BIRAKARAK AYRILACAĞIM"

  Şahin, “Ben öncelikle Malatyalılara ve Malatya halkına çok teşekkür etmek istiyorum. Buradaki görevim müddetince her an yanımda oldular, hep yapıcı eleştirileriyle, takdirleriyle, destekleriyle hep yanımda oldular. Ben Malatya’dan gerçekten yüreğimi burada bırakarak ayrılacağım. İnşallah Malatya’ya çok daha güzel hizmet edenler gelecektir. Bizden sonra gelen valimiz de gayretli ve tecrübeli bir insan. İnşallah Malatya hakkettiği hizmetin daha fazlasına ulaşacaktır" ifadesinde bulundu.

  "İSTANBUL VALİSİ OLMAYI BEKLEMİYORDUM"

  Vali Şahin, “Her dönemde kararnameler çıkar, siz böyle bir atama bekliyor muydunuz” sorusuna ise şu cevabı verdi: "Böyle bir şey beklemiyordum doğrusu. İstanbul sadece Türkiye’nin değil, dünyanın çok önemli şehirlerinden birisi ve dünya başkenti. Dolayısıyla İstanbul gibi bir şehrin ağır yükünün omuzlarımıza verileceğini doğrusu beklemiyordum. Büyüklerimizin takdiri, onlara şükranlarımı arz ediyorum. Allah bizleri mahcup etmesin, yardımcımız olsun. İnşallah büyüklerimizin desteği, İstanbulluların desteğiyle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir