İzmirli kadından Vali Toprak'a Atatürk tepkisi

izmir

İzmir'in Kadifekale Semti'ndeki Hava Şehitliği'nde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene birçok isim katıldı.

İZMİR VALİSİ KONUŞMA YAPTI

Şehitlik anıtına çelenk bırakıldıktan sonra saygı atışı ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı'nın ardından İzmir Valisi Mustafa Toprak konuşma yaptı.

İzmirli kadından Vali Toprak'a Atatürk tepkisi VİDEO

"ATATÜRK'ÜN ADI NİÇİN GEÇMEDİ"

Ardından Vali Toprak, Orgeneral Mendi, Başkan Kocaoğlu ve törene katılanlar, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Bu sırada, her yıl törene katıldığını dile getiren bir kadın, Vali Toprak'a, "Neden konuşmanızda bir kez olsun Mustafa Kemal Atatürk'ün adını geçirmediniz. Bir kere Mustafa Kemal demek çok mu zor? Rica ediyorum" diyerek tepki gösterdi.

İzmirli kadından Vali Toprak'a Atatürk tepkisi

"TÖREN ŞEHİTLERLE İLGİLİ"

Bunun üzerine Toprak, şehitlik anı defterinde Mustafa Kemal Atatürk'ün adını geçirdiğini, Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olduğunu söyledi. Ancak, kadının tepkisinin sürmesi üzerine, Vali Toprak, törenin şehitlerle ilgili olduğunu belirtti. Buna rağmen kadının tepkisine devam etmesi üzerine Vali Toprak, yanından ayrıldı.