İHA

Kadıköy Merdivenköy'de inşaatı devam eden kreşin 2022 yılının Eylül ayına yetiştirilmesi öngörülüyordu ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen kreşin bir katı bile tamamlanamadı.

Temeli atılan ve sadece giriş kısmı yapılan kreşin aradan geçen 1 yıl 8 ayda kaba inşaatının bile tamamlanamaması akıllarda soru işareti oluşturdu.

Büyük vaatlerle temeli atıldı

Büyük vaatlerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katıldığı programla temeli atılan 30 kreşten biri olan kreş, CHP belediyeciliğinin de bariz bir örneği oldu.

"Bugün burada 30'unun temelini atıyoruz"

30 kreşin temel atma programında konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başkanımız hedef koydu, kreş sayısını 150'ye çıkartacak. Bugün burada 30'unun temelini atıyoruz." demişti.

"Kemal Bey ile bu sayıların artıp artmadığını kontrol edeceğiz"

İyi Parti Genel Başkanı de temel atma programındaki konuşmasında, kreş sayılarının artması dileğinde bulunarak, "Şimdi Kemal Bey ile birlikte bu sayıların artıp artmadığını da birlikte kontrol edeceğiz." demişti.

"Geliyorlar temel atıp gidiyorlar"

Mahalle esnaflarından Ali Akbulut, “Biz burada esnafız, 4-5 yıl oldu. Fikirtepe bitti, daha hala burası bitecek. Geliyorlar temel atıp gidiyorlar. 2-3 gün çalışıyorlar, tekrar gidiyorlar. Hiçbir faaliyet yok, burada insanlar perişan oldu. 4 yıldan beri temeli atılmış halde bekliyor. Buralar yapılsın, güzel olsun.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)