Petrol
82.97
-2.42%
Euro
17.7645
-0.44%
Dolar
18.4515
0.20%
Altın
964.07
-0.93%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
355.460
0.61%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Kadir İnanır'ın çözüm süreci önerisi

  Kadir İnanır'ın çözüm süreci önerisi

  Kadir İnanır, akil insanlar toplantısında Kürt sorunuyla ilgili 'vicdani filmler yapalım' önerisinde bulundu. İnanır fikrinin çok ilgi gördüğünü söyledi.
  • 20.10.2014 - 17:05

  Kadir İnanır ın çözüm süreci önerisi #1

  Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu Üyesi sinema sanatçısı Kadir İnanır, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile buluşmalarını değerlendirerek, "İçeride konuşulanlar gerçekten ciddi, faydalı ve önemli şeylerdi. Tek yanlı da konuşulmadı, bütün meseleler enine boyuna tartışıldı" dedi.

  DEMOKRATİK SİYASETİN HIZLANDIRILMASINI İSTEDİM

  Toplantıda çeşitli eleştiriler de yapıldığını ifade eden İnanır, şunları kaydetti:

  "Yani sadece hükümet yanlısı değil. Zaten bizim teklifimizle o toplantı yapıldı bu sefer biliyorsunuz. Arkadaşlar arasında 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili yoğun eleştiriler de vardı toplantıda. Ben demagojik söylemler ve kara propagandadan vazgeçilmesini ve demokratik siyasetin hızlandırılmasını istedim.

  BÜTÜN MESELELER ENİNE BOYUNA TARTIŞILDI

  Sosyal adaletin kesimler arasında eşit dağıtılmadığından örnekler verdim. Toplam olarak benim için toplantı iyi geçti. Dışarıya yansıyan konuşmalar o arkadaşların kişisel görüşleri ama içeride konuşulanlar gerçekten ciddi, faydalı ve önemli şeylerdi. Tek yanlı da konuşulmadı, bütün meseleler enine boyuna tartışıldı."

  BENİM ÖNERİM 'VİCDANİ FİLMLER' YAPMAK

  İnanır, toplantıda kendisinin bir önerisinin de olduğunu ve ilgi gördüğünü belirterek, "Bu gerginliği, sorunu yaratan ana sebeplerin içinde olduğu tam, gerçek ve hiç sansüre uğratmayan vicdani filmler yaparak, halka dokunmanın çok etkili olacağını söyledim. Bu fikrim çok ilgi gördü" diye konuştu.

  SANSÜRE UĞRAMADAN ANLATALIM

  Bütün dünyanın bu gibi konularda sinemayı çok etkili kullandığını söyleyen İnanır, "Halka dokunmanın daha çok sinemayla olacağını söyledim. Sansüre uğramadan bütün çıplaklığıyla halka bu sorunu sinema aracılıyla anlatmamız lazım" dedi.


  Görüş Bildir