Euro
15.5308
-0.12%
Dolar
13.6702
-0.12%
Altın
784.78
-0.01%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
705.158
-0.55%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'ya cevap verdi

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'ya cevap verdi

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'yla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Çakıcı'yla ilgili "Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 18.11.2020 - 13:40
  • Güncelleme : 18.11.2020 - 14:02

  Geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında konuşma yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin yargı reformunu eleştirirken, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp, düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” ifadelerini kullanmıştı.

  Nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu'na ithafen bir mektup yayınlamıştı.

  ÇAKICI'YA CEVAP VERDİ

  Bugün Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Alaattin Çakıcıyla ilgili kendisine yönelttiği soruya cevap verdi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'ya cevap verdi VİDEO

  "DEVLET, ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE DÖNÜŞEBİLİR"

  Kılıçdaroğlu, "Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor.

  Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir.

  Nasıl oluyor da böyle bir eleştiri başka bir yerden geliyor. Bana cevap verecek olan Bahçeli’dir ya da onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz.

  "ÇAKALLARIN BULUNDUĞU YERDE KİMSE BİR ŞEY SÖYLEYEMEZ"

  Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvâ-yi Milliye’dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez." açıklamasında bulundu.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #1

  ÇAKICI'YA SUÇ DUYURUSU

  Öte yandan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #2

  ALAATTİN ÇAKICI'NIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK YAYINLADIĞI MEKTUP

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #3

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #4

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #5

  Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı ya cevap verdi #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir