Petrol
112.6
0.38%
Euro
17.4533
0.38%
Dolar
16.6755
0.22%
Altın
977.11
0.42%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
338.248
-1.33%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Kemal Kılıçdaroğlu: Diyarbakır annelerinin talebi haklıdır

  Kemal Kılıçdaroğlu: Diyarbakır annelerinin talebi haklıdır

  Ali Babacan ile ortak basın toplantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı HDP'de rahatsızlığa neden olabilecek ifadeler kullandı.
  • AA & Ensonhaber
  • 28.01.2021 - 13:27
  • Güncelleme : 28.01.2021 - 15:35

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

  Kılıçdaroğlu ile Babacan, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Militan tartışmalarının hatırlatılması üzerine konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu konuda çok sayıda örnek var. Erdoğan'ın 'bütün valiler dava açsın' demesinin akılla ve mantıkla ilgisi var mı? Devleti politize etmesinler. Kamu görevlilerini politize etmesinler. İşin özü budur." dedi.

  ERKEN SEÇİM

  Erken seçim konusunda da görüşlerini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Seçime karar verecek olan kişi Sayın Erdoğan'dır. Biz yarın seçim olacakmış gibi hazırlanıyoruz." dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Diyarbakır annelerinin talebi haklıdır #1

  DİYARBAKIR ANNELERİ

  CHP Lideri, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin Esenyurt ilçe başkanlığından çıkan Öcalan posterleri ve Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan annelerin sorulması üzerine şunları söyledi:

  "Her anne için çocuk çok değerlidir. Her annenin çocuğunu isteme hakkı vardır. Arzu ettiği yerde bu eylemini gerçekleştirme hakkı da vardır. Annelerin taleplerini hepimizin desteklemesi lazım. Diyarbakır'da anneleri çocukların gelmesini istiyor, bundan daha haklı bir talep olamaz.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Diyarbakır annelerinin talebi haklıdır VİDEO

  ESENYURT HDP İLÇE BAŞKANLIĞINA BASKIN

  Elde edilen görüntüler polisin yaptığı baskın sonucu varsa; savcılar var, gereğini yaparlar. Teröre asla prim verilmesini doğru bulmam. Terörün yanında durulmasını doğru bulmam. Teröre her zaman karşı çıktık, çıkmaya devam edeceğiz."

  Ali Babacan ise "Herhangi bir örgütün Türkiye'deki siyaset üzerinde gölgesinin olmaması gerekir. Türkiye'nin sorunlarının tek çözüm yolu siyasettir. Kimse çözümü başka yollarda aramasın." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir