Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
558.849
-2.70%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C
  Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ile koalisyon sinyali verdi

  Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ile koalisyon sinyali verdi

  Kılıçdaroğlu, "Muhalefet partilerinin hükümet kurması kolay görünmüyor. MHP'nin tavrı ortada. Diğer seçenekleri değerlendireceğiz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 18.06.2015 - 10:10

  Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ile koalisyon sinyali verdi #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon seçenekleri konusunda görüşlerine başvurmak için partisinin belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda Kılıçdaroğlu, sandıkta vatandaşın “Uzlaşın” mesajı verdiğini belirterek “CHP, yurttaşlarımızın yüklediği bu tarihi sorumluluğun gereğini yapmakta kararlıdır” dedi.

  "MHP'NİN TAVRI ORTADA"

  Habertürk'ün haberine göre; CHP’nin koalisyon görüşmelerinde hiçbir partiye karşı önyargılı davranmayacağını vurgulayan CHP lideri, öncelikle muhalefet partilerinin bir hükümet kurması gerektiğine inandıklarını söyleyerek "Ancak bu kolay görünmüyor. MHP'nin, HDP konusundaki tavrı ortada" dedi ve AK Parti ile de koalisyon seçeneklerini değerlendireceklerini ifade etti.

  Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  "MUHALEFET PARTİLERİNİN HÜKÜMET KURMASI KOLAY GÖRÜNMÜYOR"

  "Seçim sonucunda, öncelikle muhalefet partilerinin bir hükümet kurması gerektiğine inandık. Ancak bu kolay görünmüyor. Çünkü MHP’nin, HDP konusundaki tavrı ortada. Geriye kalan seçenekler de belli. Türkiye’yi düşüneceğiz. Seçeneklerin hepsini deneyeceğiz.”

  AK PARTİ İLE KOALİSYONA VARIZ SİNYALİ

  Toplantıda 44 belediye başkanı söz aldı. Başkanların çoğunluğu; HDP-MHP-CHP veya HDP destekli CHP-MHP, bu da olmazsa CHP azınlık hükümeti konusunda ısrar edilmesini istedi. Bazı belediye başkanları ise MHP’nin “uzlaşmaz” bir tavır içerisine girdiğini dile getirerek AK Parti ile koalisyon seçeneğinin de değerlendirebileceğini ifade etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir