Euro
10.3811
0.7%
Dolar
8.8602
1.12%
Altın
497.63
1.37%
Borsa
1.382
-1.42%
Bitcoin
376.254
-2.20%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C
  Kemal Kılıçdaroğlu: Sözlerimin sonuna kadar arkasındayım

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sözlerimin sonuna kadar arkasındayım

  Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği sözlerden sonra tepki alan Kılıçdaroğlu, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.
  • Haber Merkezi
  • 05.04.2016 - 21:07

  Başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere birçok kişinin tepkisini çeken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sözlerinden geri adım atmadı ve "sözlerimin arkasındayım" dedi.

  Cumhuriyet'ten Ayşe Sayın'a açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

  "KADIN ERKEK DİYE AYIRMAK BAŞLI BAŞINA BİR GAF"

  “Kullandığım cümle, Türk siyasi hayatına AKP’li bir bakan tarafından kazandırılan bir cümle. Cümle bana ait değil. Rıza Zarrab için söylenmiş. ‘Kimse sana birşey yapamaz, ben senin önüne yatarım’ denmiştir. Dolayısıyla bu cümle benim sıfırdan bulduğum bir cümle değil. İkincisi, bu cümleyi kadın erkek diye ayırmak da başlı başına bir gaf. Bir bakana kadın veya erkek diye bakmak da yanlıştır. Bakan bakandır. O koltuğa oturuyorsa, onun kimliği cinsiyeti önemli değildir. Bu eleştiriyi, bu cümleyi kullanan ben değilim, bu cümleyi kullanan onların kendi bakanları. Kaldı ki bu eleştiride sonuna kadar haklıyım. Kullandığı ifadeyi biliyor mu acaba kendisi, ağzından çıkan ifadeyi biliyor mu? Çocuklara tecavüz edilecek, ‘bir sefer oldu diye olayın üzerine mi gidilir’ gibi bir cümle kullanıyor. Kendisi bu cümleyi kullanırken, sıkıldı utandı mı acaba? O cümleyi kullandı diye Davutoğlu bir laf söyledi mi acaba? Kendi bakanları birşey söyledi mi acaba? O çocuklara yazık günah değil mi? O çocukların annesi babası var. O çocuklar bizim geleceğimiz umudumuz. O vakıf yurt açma yetkisine sahip mi değil mi? Bakan önce bunun cevabını versin. Ben soruyorum bana cevap vermiyorlar. Ama burada koşa koşa cevap veriyorlar. Mağdur edebiyatı yaratmaya çalışıyorlar. Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım. Kızacaksa bana değil, Rıza Zarrab’a kızsın. Siyasi tarihimize bu cümleyi kazandıran kişiye kızsın, bu cümleyi kazandıran onlar. Biz tekrar ettiğimiz için alınganlık gösteriyorlar.”

  Kılıçdaroğlu: Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış vaziyette VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir