Petrol
112.01
2.66%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.547
2.67%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin dış politikasını değerlendirdi

  Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin dış politikasını değerlendirdi

  Türkiye'nin dış politikada yalnızlaştığını savunan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış politikada kendilerine danışması halinde daha güçlü olacağını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 03.10.2020 - 09:10

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yasama dönemini, Doğu Akdeniz'deki mücadele ve Türkiye'nin dış politikadaki sorunlarını değerlendirdi.

  Yeniçağ'a açıklamalarda bulunan CHP Lideri'nin ana gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dış politikada kendisine danışmaması vardı.

  Türk Dış Politikasında TBMM'nin devre dışı bırakıldığını ve Türkiye'nin yalnızlaştığını belirten Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine danıştığında dış politikada dışarıya karşı daha kuvvetli olacağını savunarak şu ifadeleri kullandı;

  HER TÜRLÜ KATKIYI VERMEYE HAZIRIM

  "Türkiye, en haklı olduğu konularda bile yalnız kalıyor. Türkiye güçlü bir birikime sahip bir ülkedir. Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege'deki haklarının korunması için her türlü katkıyı vermeye hazırız.

  ERDOĞAN O ZAMAN DAHA GÜÇLÜ OLUR

  TBMM mutlaka bu süreçle ilgili bilgilendirilmelidir. TBMM sürecin paydaşı olduğunda, Erdoğan da dışarıya karşı daha güçlü hale gelecektir."

  Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye nin dış politikasını değerlendirdi #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir