Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.879
0.51%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Kılıçdaroğlu Başbakan Davutoğlu'nu tebrik etmemiş

  Kılıçdaroğlu'nun AK Parti Genel Başkanı seçilen ve sonra da Başbakan olarak göreve başlayan Ahmet Davutoğlu'nu tebrik etmediği ortaya çıktı.
  • 15.09.2014 - 08:12
  Kılıçdaroğlu Başbakan Davutoğlu'nu tebrik etmemiş

  Kılıçdaroğlu Başbakan Davutoğlu nu tebrik etmemiş #1

  Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde medya kuruluşlarının genel yayın yönetmenleriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de serzenişte bulundu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos resepsiyonundaki sözlerini hatırlatan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun ne AK Parti Genel Başkanı ne Başbakan olduktan sonra kendisini aramadığını söyledi. İşte Davutoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması:

  ''KILIÇDAROĞLU BEN ARAYINCA TEBRİK ETTİ''

  "Sayın Cumhurbaşkanımız 10 Ağustos akşamı yeni bir çağrıda bulundu, "Yepyeni bir dönem başlıyor" dedi. Peki yemin törenine kim katılmadı. Kim olay çıkardı o törende. TBMM etiğini, onurunu kim sabote etti. İşte kutuplaştırıcı tavır bu. Peki buna rağmen Cumhurbaşkanımız dedi ki "Ben herkesle konuşmaya hazırım." Peki buna Kılıçdaroğlu’nun cevabı ne oldu? "Savaş olmadıkça konuşmam." Bundan daha kutuplaştırıcı bir dil olur mu? Ben Başbakan olarak göreve başladım. Kılıçdaroğlu aramadı. AK Parti Genel Başkanı seçildim. Aramadı. Kurultayda seçimi kazandığı gün ben kendisini aradım ve tebrik ettim. O zaman tebrik etti."

  DAVUTOĞLU'NUN BAHÇELİ'DEN BEKLENTİSİ

  "Bahçeli’nin genellikle okuduğu metinlerden çıkıyor. Beni Cumhurbaşkanımızın idare ettiğini söylüyor. Şahsi konuşmalarında hep nezaketini takdir etmiştim ama Başbakanlık görevini yapan birine Bahçeli’nin de uygun bir dil kullanmasını bekleriz. Şahsi nezaket siyasi nezakete yansımalı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir