Euro
11.1825
0.93%
Dolar
9.5993
1.04%
Altın
553.32
1.49%
Borsa
1.467
0.83%
Bitcoin
603.422
-1.15%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye Başbakan sen ol önerisi

  Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye Başbakan sen ol önerisi

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun, resmi görüşmelerden önce koalisyona ilişkin Devlet Bahçeli'ye Başbakanlık teklifi götürdüğü öğrenildi.
  • Haber Merkezi
  • 19.06.2015 - 07:51

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, resmi koalisyon görüşmeleri başlamadan önce MHP lideri Devlet Bahçeli’ye “Birlikte hükümet kuralım, Başbakan sen ol” çağrısı yaptı.

  Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye Başbakan sen ol önerisi #1

  "SİYASET ÇÖZÜM ÜRETME SANATIDIR"

  Hürriyet'in haberine göre Kılıçdaroğlu, MHP’nin çözüm süreci konusundaki katı tutumuyla HDP’nin desteğini nasıl alacağı yönündeki soruya da “Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Bunların çözülmesi lazım. Siyaset sanatı da çözüm üretme sanatıdır” yanıtını verdi.

  Kılıçdaroğlu, CHP, MHP ve HDP’nin seçim bildirgelerindeki vaat ve projelerin belli olduğunu ve bildirgelerdeki ortak unsurlar üzerinden Türkiye’nin sorunlarının çözümünde çok önemli adımlar atılabileceğini kaydetti.

  "ERKEN SEÇİM OLURSA AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLABİLİR"

  CHP Sözcüsü Haluk Koç da dün katıldığı televizyon programında “Erken seçim olursa AK Parti tek başına iktidar olabilir” demiş, MHP lideri Bahçeli'ye, terör örgütü PKK'nın siyasal uzantısı HDP ile uzlaşmaları gerektiği konusunda açık çağrıda bulunmuştu.

  SEÇİMDEN TEREDDÜTÜMÜZ YOK

  Kılıçdaroğlu erken seçime yönelik de şu şekilde konuştu; "Erken seçim konusunda bizde tereddüt yok. Ancak erken seçim liderlerin görevini yerine getirmemesi demektir. 7 Haziran’da siyasi parti liderlerine bir yetki verildi. Bunu değerlendirmemiz lazım. Hepimiz uzlaşmak zorundayız. Bizim kişisel bir Tayyip Erdoğan düşmanlığımız, karşıtlığımız yok. Biz diyoruz ki 'Herkes hukukun içinde kalsın. O da hukuk içinde kalırsa bir sorunumuz yok.”

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir