Euro
10.0322
0.53%
Dolar
8.4467
0.5%
Altın
492.65
0.74%
Borsa
1.415
0.46%
Bitcoin
321.937
-0.41%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri Suriye'yi sevindirdi

  Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri Suriye'yi sevindirdi

  CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Şah Fırat Operasyonu'na yönelik açıklamaları, Esad'ın haber ajansı tarafından önemli haber olarak görüldü.
  • 23.02.2015 - 14:03

  Kılıçdaroğlu nun eleştirileri Suriye yi sevindirdi #1

  Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, Türkiye'nin Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması için gerçekleştirdiği Şah Fırat Operasyonu'nu sert bir dille eleştiren ana muhalefet partisi lideri Kemal KIlıçdaroğlu'nun açıklamalarını günün en önemli haberleri arasında ilk sıraya aldı.

  AÇIKLAMALAR SURİYE'Yİ SEVİNDİRDİ

  'Önemli Haberler' başlığı altında yer açıklama, "Kılıçdaroğlu: Suriye topraklarına girilmesi Türkiye için rezalettir" başlığıyla görüldü. CHP logolu fotoğrafla yayınlanan haberin içeriğinde ise şu ifadeler yer aldı;

  ''Cumhuriyer Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Suriye topraklarına yönelik bariz saldırısını Türkiye için utanç verici olarak niteledi''

  Kılıçdaroğlu nun eleştirileri Suriye yi sevindirdi #2

  "BU UTANÇ TÜRKİYE'YE FAZLA"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen Şah Fırat Operasyonu'nu hakkında "Teröristin önünde eğilen, Vatan toprağını satan hükümet, yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işinin 'kaçmak' olacağını gösterdi. Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp kaçmakla değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye'ye fazla.'' ifadelerini kullanmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir