Petrol
110.98
0.90%
Euro
16.8531
0.31%
Dolar
15.7954
-0.49%
Altın
945.21
0.28%
Borsa
2357
-0.63%
Bitcoin
483.300
0.58%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Kırıkkale'de taksicilerin koronavirüs korkusu

  Kırıkkale’de bir ticari taksici, taşıdığı müşterilerinin birçoğunun hastaneye koronavirüs testi yaptırmaya gittiğini belirterek, "İndirsem bir türlü gitsem bir türlü" dedi.
  • İHA
  • 26.11.2020 - 21:49
  • Güncelleme : 26.11.2020 - 21:50
  Kırıkkale'de taksicilerin koronavirüs korkusu

  Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Denetim ekiplerince kent genelinde eş zamanlı koronavirüs denetimleri gerçekleştirildi.

  Denetimlerde, toplu ulaşım araçları tek tek kontrol edildi. Özellikle yolcu kapasite sınırlaması, HES kodu, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında gerekli hijyen/temizlik tedbirleri kontrol edildi.

  İçişleri Bakanlığı’nın “Covid-19 Denetimleri” konulu genelge kapsamında il ve ilçelerde, vali ve kaymakamların koordinasyonunda; başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler gerçekleştirildi.

  TAKSİCİLERİN 'KORONALI MÜŞTERİ' KORKUSU

  Ticari taksi ve toplu taşıma araçların sürücülerini 'HES kodu' kontrolleri gerçekleştirildi. Zafer Caddesi'ndeki bir durakta ise taksicilik yapan Halil Akdoğan, denetim yapan ekiplere, “Her gün beni kontrol ediyorsun” diyerek tepki gösterdi. Görevli ise tedbir amaçlı kontrollerin gerçekleştirildiğini söyledi. Bazı taksiciler de 'koronalı müşteri' korkusu yaşıyor.

  Öte yandan, kentteki semt pazarlarında ve alışveriş merkezlerinde denetimler sürüyor.

  "KORKUYORUZ, AKŞAMA KADAR KAÇ KİŞİYLE MUHATAP OLUYORUZ"

  6 yıldır Atatürk Bulvarında taksicilik yapan Ömer Ünsal, "Biz zaten denetime gerek kalmadan her şeyimizi tamamlıyoruz. Eksiğimiz yok sadece sıkıntımız hastalık. Korkuyoruz, akşama kadar kaç kişiyle muhatap oluyoruz. İnsanlar hastalık mı, değil mi bilemiyoruz. Buradan yürüdükten sonra adam diyor ki 'ben hastaneye test yaptırmaya gidiyorum' diyor. İndirsem bir türlü gitsem bir türlü. Onu indiriyoruz sonra aracın içerisini tertemiz yıkıyoruz. Dezenfektanlıyoruz elimizi yüzümüzü sürekli yıkıyoruz. Yapacak bir şey yok bu Allah'tan gelen bir şey" dedi.

  Kırıkkale de taksicilerin koronavirüs korkusu #1

  Kırıkkale de taksicilerin koronavirüs korkusu #2

  Kırıkkale de taksicilerin koronavirüs korkusu #3

  Kırıkkale de taksicilerin koronavirüs korkusu #4

  Kırıkkale de taksicilerin koronavirüs korkusu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir